به روز رسانی اکسل استفاده از فرمول ها را آسان تر می کند


فرمول ها برای انجام ریاضیات در اکسل ضروری هستند. اما استفاده از آنها نیازمند فرآیند یادگیری خاص خود است که ممکن است برای برخی افراد خسته کننده باشد. با انتشار آپدیت جدید برای اکسل، مایکروسافت تغییراتی در نسخه تحت وب این برنامه ایجاد کرده است که استفاده از فرمول ها را برای کاربران آسان می کند. این شرکت همچنین ویژگی های جدیدی را به نسخه دسکتاپ نرم افزار صفحه گسترده خود اضافه کرده است.

به‌روزرسانی دسامبر 2022 اکسل قابلیت‌های جدیدی را به وب و نسخه‌های ویندوز و مک اضافه می‌کند، از جمله ویژگی تکمیل خودکار اختیاری برای کمک به کاربران وب هنگام وارد کردن فرمول‌ها.

به گفته TechSpot، نسخه وب اکسل اکنون مواردی مانند Count، Avarage، Sum، Min، Counta یا Max را با تایپ علامت = هنگام وارد کردن فرمول ها پیشنهاد می کند. به عنوان مثال، اگر نرم افزار متوجه ستونی به نام میانگین شود و ستون هایی از اعداد در کنار آن وجود داشته باشد، به طور خودکار فرمولی را برای میانگین گیری آن اعداد پیشنهاد می کند. این ویژگی که در حال حاضر فقط برای زبان انگلیسی در دسترس است، می تواند در زمان کارشناسان اکسل صرفه جویی کند. این به روز رسانی به کاربران غیر فنی کمک می کند تا راحت تر از فرمول ها استفاده کنند.

Formula By Example می‌تواند به‌طور خودکار گروه‌هایی از سلول‌ها را در سناریوهایی که فرمول یکسانی معمولاً باید در چندین ردیف یا ستون وارد شود، پر کند. این ویژگی مشابه Flash Fill است، با این تفاوت که به جای متن ساده، فرمول ها را کپی می کند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که مایکروسافت قبلا در اکسل ارائه کرده است این است که به کاربران اطلاع می دهد که آیا لینک نسخه ابری کاربرگ ها سالم است یا نه و مکان جدیدی را برای تعمیر لینک پیشنهاد می کند. این شرکت نوار جستجوی سریع را نیز در دسترس کاربران قرار داده است.

مایکروسافت ویژگی های جدیدی را به نسخه دسکتاپ اضافه کرده است. اکنون کاربران می توانند با فشار دادن Alt + F12 (Option + F12 در مک) به سرعت وارد ویرایشگر Power Query شوند. کاربران Windows Insider همچنین می‌توانند از توانایی ایجاد انواع داده‌های تودرتو Power Query و وارد کردن داده‌ها از Dynamic Arrays برای عملکرد دریافت داده‌ها از یک جدول یا محدوده استفاده کنند.

اکنون اکسل به شما امکان می دهد تصاویر را از لینک های منبع در سلول ها درج کنید. این تابع از فرمت های تصویر مانند ICO، PNG، TIFF، JPG/JPEG، BMP و WEBP پشتیبانی می کند. کاربران می توانند ابعاد یک تصویر را برای پر کردن ناحیه سلول یا حفظ ابعاد پیکسل خاص سفارشی کنند.