بهینه سازی باتری گوشی سامسونگ


اگر گوشی سامسونگ شما روت شده است، برنامه های بیشتری برای انتخاب دارید. با مسدود کردن برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه، عمر باتری را به صورت سرویس افزایش می‌دهد. دستگاه ها اغلب در طول شب به دلیل اجرای ده ها برنامه در پس زمینه، مقداری از باتری را از دست می دهند. سرویس با مدیریت این اپلیکیشن ها و بهینه سازی آن ها مشکل را حل می کند و البته اپلیکیشن هایی که گوشی را از خواب عمیق بیدار می کنند را غیرفعال می کند.

این برنامه بهینه سازی باتری برای سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی به شما کمک می کند تا اعلان های برنامه های انتخابی خود را فعال یا غیرفعال کنید تا از اجرای آنها در پس زمینه جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید پیام‌های بی‌پایان رسانه‌های اجتماعی یا اعلان‌های غیرضروری را از بازی‌ها و سایر برنامه‌ها متوقف کنید. همه این موارد عمر باتری دستگاه را بین 20 تا 30 درصد بیشتر از حد معمول افزایش می دهد.

آیا بهینه سازی باتری برای گوشی مضر است؟

بهینه سازی باتری چیزی نیست که نگران آن باشید و همانطور که از نام آن پیداست می تواند به حفظ سلامت، دوام و طول عمر باتری کمک کند. با این حال، با فعال کردن گزینه‌های بهینه‌سازی، ممکن است محدودیت‌هایی داشته باشید که دوست ندارید.

به عنوان مثال، با بهینه سازی باتری، فعالیت برنامه ها در پس زمینه محدود یا قطع می شود تا مصرف باتری کاهش یابد. این مشکل ممکن است بر تجربه کاربری برخی افراد تأثیر منفی بگذارد. اگر نیاز دارید برخی از برنامه‌ها را حتی زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید فعال نگه دارید، می‌توانید بهینه‌سازی باتری را برای آن برنامه‌ها خاموش کنید.

شارژ بهینه به افزایش عمر باتری با کاهش سرعت شارژ در زمانی که تلفن در حال استفاده نیست کمک می کند. اما می تواند برای برخی از کاربران محدودیت هایی ایجاد کند. این ویژگی برای درک عادات شارژ شما به یادگیری ماشینی متکی است، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا با الگوهای استفاده هر فرد سازگار شود.

با در نظر گرفتن همه جوانب، می توانید تصمیم بگیرید که آیا این گزینه را فعال کنید یا خیر.