بهترین هندزفری گردن بند – زومیت


فلسفه هندزفری گردن این است که کاربر می تواند تماس بگیرد، به موسیقی گوش دهد و به طور کلی استفاده های عادی روزانه را انجام دهد و در عین حال حجیم نباشد. اما همچنان، گردنبندهای مختلف می توانند کیفیت خروجی متفاوتی داشته باشند.

بنابراین اگر هدف از خرید هدست بدون گردن لذت بردن از موسیقی است، باید کیفیت و عمق صدای خروجی را در نظر گرفت. بنابراین به دنبال محصولی باشید که درایور بلندگوی قدرتمندی داشته باشد.

وظیفه اصلی درایور بلندگو تبدیل سیگنال صوتی الکتریکی به امواج صوتی است. اندازه درایور نیز بر میزان صدا تأثیر می گذارد. اما ابعاد بزرگتر به معنای کیفیت بهتر نیست. همچنین امکان پشتیبانی از حالت های مختلف صوتی در هندزفری گردنی بر جذابیت پخش آن افزوده و تجربه عمیق تری را برای کاربر رقم خواهد زد.

قابلیت ANC و cVc

قابلیت ANC یعنی حذف نویز و صداهای ناخواسته از محیط اطراف یکی دیگر از جنبه های هندزفری است که باید به آن توجه کرد. عملکرد ANC در هدست بدون گردن فورا صدای آزاردهنده محیط را حذف می کند تا هنگام گوش دادن به موسیقی یا برقراری تماس تجربه بهتری داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید در حین موتورسیکلت با هندزفری صحبت کنید یا به موسیقی گوش دهید، قطعا باید بهترین هندزفری گردنی با عملکرد عالی ANC را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند و صدای باد مانع شما نشود. از شنیدن صدا

البته از نظر ایمنی گوش دادن به موسیقی با صدای بلند هنگام رانندگی برای شما و سایر افراد خطرناک خواهد بود. در نتیجه شاید هندزفری ANCی که خریداری کرده اید به این شرایط کمک کند و شرایطی را ایجاد کند که نیازی به افزایش صدا نباشد.

عملکرد cVc همچنین مربوط به حذف نویز میکروفون برای صدای ورودی است تا صدایی با کیفیت بهتر به گوش مخاطب شما در انتهای دیگر مکالمه برساند.

باتری

زمان شارژ و زمان لازم برای شارژ دو معیار اساسی در قسمت باتری گردنی هندزفری است. هندزفری های کاملا بی سیم اغلب دارای یک قاب محافظ هستند که به عنوان شارژر نیز عمل می کند و با قرار دادن هندزفری در قاب آن می توان آن را شارژ کرد.

علاوه بر این، در هندزفری های True Wireless، قاب محافظ معمولا از شارژ بی سیم و معکوس پشتیبانی می کند تا در صورت امکان بتوانید آن را با گوشی هوشمند خود شارژ کنید.

این در حالی است که هندزفری گردنی فاقد کیف شارژ است و باتری با توجه به ابعاد و طراحی آن در داخل بدنه قرار گرفته است. بنابراین وزن بدن نباید به حدی برسد که برای کاربر آزاردهنده باشد و گردن افراد را آزار دهد یا باعث نامتعادل شدن هندزفری شود.

به طور کلی، اکثر گردنبندها سریعتر از هندزفری های تمام بی سیم شارژ می شوند و عمر باتری از نظر تعداد شارژ بیشتر از مدل های تمام بی سیم خواهد بود. زیرا چرخه های شارژ کمتری را در طول روز در مقایسه با مدل های کاملا بی سیم پشت سر می گذارند.

به طور کلی، باتری‌های لیتیوم یونی در هنگام شارژ و دشارژ کامل سریع‌تر فرسوده می‌شوند و از آنجایی که هدفون‌های کاملاً بی‌سیم در یک کیس نگهداری می‌شوند و در حالت آماده به کار دائماً شارژ می‌شوند، عمر مفید کمتری خواهند داشت. به دلیل وجود باتری های لیتیوم یونی است که مراقبت از باتری گوشی های هوشمند اهمیت پیدا می کند.

طراحی

یکی دیگر از موارد مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد طراحی ارگونومیک و یکپارچه گردن بدون دست و البته متریال بدنه آن است. برخی از مدل های یقه هندزفری دارای مواد بدنه انعطاف پذیری هستند که باعث مقاومت بیشتر در برابر فشار می شود و برخی مدل های دیگر دارای سیم های جمع شونده هستند که با وجود مزیت، زودتر آسیب می بینند.