بهترین ماشین حساب برای گوشی ها (اندروید و iOS)


ماشین حساب یکی از اولین برنامه هایی است که در تلفن های همراه ظاهر شد. یکی از قدیمی ترین مدل ها تلفن همراه حتی جدیدترین و قدرتمندترین دستگاه های هوشمند همگی به ماشین حساب مجهز شده اند و به تدریج ماشین حساب های قدیمی را منسوخ کرده اند. از طرفی قدرت پردازشی و محاسباتی گوشی های هوشمند و تبلت ها باعث شده تا اپلیکیشن های ساده ماشین حساب به تدریج جای خود را به ابزارهای قدرتمند و اختصاصی بدهند. ابزارهایی که انواع عملیات محاسباتی را انجام می دهند علمی و مهندسی را با سرعت قابل قبولی انجام می دهند.

اگر به دنبال جایگزینی برای برنامه پیش فرض گوشی هوشمند خود هستید یا اگر به ابزار حرفه ای تری برای محاسبات علمی پیچیده تر نیاز دارید، این مقاله شما را با بهترین اپلیکیشن های جایگزین ماشین حساب در جهان راهنمایی می کند. اندروید و iOS معرفی می کنیم اکثر اپلیکیشن هایی که در این مقاله معرفی می کنیم هم برای کاربران اندروید و هم برای کاربران iOS در دسترس هستند.

بهترین ماشین حساب برای اندروید

کاربرد HIPER

HiPER Scientific Calculator یک ماشین حساب محبوب با بیش از 35 میلیون بارگیری و 200000 امتیاز پنج ستاره است.

بهترین ماشین حساب برای برنامه HiPER Android

HiPER Calculator تلاش می کند تا بهترین تجربه محاسبات مهندسی را در اختیار کاربران اندروید قرار دهد. ظاهر این ماشین حساب شبیه ماشین حساب های مهندسی قدیمی است و علاوه بر کاربردهای معمول محاسباتی، مجموعه ای از توابع مهندسی و قابلیت های پیشرفته را در اختیار کاربر قرار می دهد. از جمله ویژگی های مهم می توان به عملیات کسری و اعداد مختلط اشاره کرد که همگی در ترکیب با آموزش ساده برای کاربر، تجربه استفاده از HiPER را به حداکثر می رساند. رابط کاربری این اپلیکیشن از چندین قالب نیز پشتیبانی می کند که برای استفاده در گوشی هوشمند یا تبلت مناسب هستند.

++ برنامه ماشین حساب

بهترین ماشین حساب برای برنامه اندروید ++ ماشین حساب

++ Calculator برنامه پیچیده تری در بین بهترین برنامه های ماشین حساب اندروید است که دارای دو حالت عادی و علمی می باشد. شما می توانید عملیات ساده حسابی مانند جمع و تفریق را در حالت عادی انجام دهید. اگر می‌خواهید عملیات پیچیده‌تری انجام دهید، می‌توانید به حالت علمی بروید. در حالت علمی می توانید عملیات پیچیده ریاضی مانند ریشه یابی و حل معادلات را انجام دهید. این ماشین حساب رابط نرم و منظمی دارد، درهم به نظر نمی رسد و استفاده از آن آسان است.

اپلیکیشن HiEdu

بهترین ماشین حساب برای اپلیکیشن اندروید HiEdu

ماشین حساب علمی HiEdu یک ماشین حساب علمی شگفت انگیز است. این همه اصول اولیه را به درستی انجام می دهد. همچنین کارهای پیشرفته تری مانند لگاریتم را انجام می دهد. رابط کاربری آن منظم و ساده است. HiEdu شامل بیش از 1000 فرمول ریاضی است. شما می توانید تمام محاسبات مورد نیاز خود را انجام دهید.

کاربرد مالی

بهترین ماشین حساب برای برنامه مالی اندروید

Financial Calculator یکی از کامل ترین برنامه های ماشین حساب مالی است که می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و آن را به یکی از بهترین برنامه های ماشین حساب برای شما تبدیل کند. این ماشین حساب یک گزینه عالی برای دانشجویان و صاحبان مشاغل است. اپلیکیشن مذکور در مدیریت برنامه های حسابداری، سرمایه گذاری، وام مسکن و مالی و سایر فرمول های مفید برای تجارت یا امور مالی بسیار موثر است.

برنامه ماشین حساب مالی شامل یک سری ماشین حساب دیگر است: ماشین حساب TVM، مبدل ارز، ماشین حساب وام، ماشین حساب سود مرکب، ماشین حساب پرداخت کارت اعتباری و غیره. برای تبدیل ارز فقط به اینترنت نیاز دارید.

بهترین ماشین حساب های iOS

برنامه + ماشین حساب

+ Calculator یک برنامه ماشین حساب برنده جایزه برای iPhone و iPad است که با در نظر گرفتن سادگی، قابلیت استفاده و زیبایی طراحی شده است.

بهترین برنامه ماشین حساب iOS + ماشین حساب

Calculator+ یکی از محبوب ترین برنامه های ماشین حساب است که چندین حالت و سبک مختلف ماشین حساب را ارائه می دهد و از حالت های علمی، دست خطی، چند جمله ای، خطی، نموداری و تبدیل ارز پشتیبانی می کند. اگر طراحی رابط و بسیاری از ویژگی های مفید را در نظر بگیرید، این ماشین حساب یکی از بهترین ها است. استفاده از این ماشین حساب علمی مدرن بسیار آسان است زیرا دکمه های نسبتا بزرگی دارد. برای شناسایی آسان، ارقام به صورت پررنگ نمایش داده می شوند.

ماشین حساب + ممکن است به دانش‌آموزان جوان‌تری که تازه شروع به کار کرده‌اند کمک کند تا به اعداد اعتماد کنند.

برنامه Desmos

بهترین ماشین حساب های iOS برنامه Desmos

Desmos Graphing Calculator یک برنامه ماشین حساب گرافیکی رایگان و قدرتمند است که طیف گسترده ای از توابع نموداری را پوشش می دهد و کاملا آفلاین و بدون هیچ مشکلی کار می کند.

کاربران می‌توانند توابع را روی یک نمودار (با گزینه‌هایی برای سیستم‌های مختصات دکارتی، قطبی و پارامتریک) نمایش دهند و با کمک ابزارهای موجود، پارامترها را متحرک کنند، جداول خروجی و نقاط ورودی را مشاهده کنند و حتی به ویژگی‌های بیشتری دسترسی داشته باشند. این ماشین حساب نموداری پر از ویژگی های مناسب برای استفاده دانش آموزان است.

برنامه Photomath

Photomath دوربین گوشی را به ماشین حساب تبدیل می کند. کاربران می توانند از دوربین خود برای اسکن و حل فوری مسائل ریاضی استفاده کنند.

بهترین برنامه Photomath ماشین حساب iOS

فقط یک مشکل را اسکن کنید و برنامه پاسخ نهایی را همراه با تجزیه گام به گام راه حل مشکل نمایش می دهد. به این ترتیب می توانید یاد بگیرید که چگونه به تنهایی راه حل پیدا کنید.

Photomath از پاسخ های جایگزین و همچنین یک ماشین حساب هوشمند برای ویرایش معادلات اسکن شده و یک حالت نموداری جدید پشتیبانی می کند. همه چیز را از جبر اولیه گرفته تا معادلات و نابرابری های خطی، درجه دوم و مطلق، سیستم های معادلات، مثلثات و غیره محاسبه می کند.

کاربرد حل کننده ریاضی مایکروسافت

بهترین ماشین حساب iOS برنامه Microsoft Math Solver

Microsoft Math با استفاده از حل‌کننده‌های ریاضی پیشرفته که با هوش مصنوعی کار می‌کنند، به حل مسائل مختلفی از جمله جبر، مثلثات، حساب دیفرانسیل و انتگرال، آمار و غیره کمک می‌کند. می توانید به سادگی یک مسئله را روی صفحه بنویسید یا از دوربین برای گرفتن عکس از مسئله ریاضی استفاده کنید. Microsoft Math فوراً مشکل را تشخیص می دهد و با توضیحات گام به گام رایگان، نمودارهای تعاملی، مشکلات مشابه از وب و سخنرانی های ویدیویی آنلاین به شما کمک می کند تا آن را حل کنید.

با برنامه ماشین حساب ریاضی مایکروسافت، می توانید به سرعت مفاهیم مرتبط را جستجو کنید، در مورد تکالیف ریاضی خود کمک بگیرید، و در تسلط بر تکنیک ها اعتماد به نفس پیدا کنید. این برنامه کاملا رایگان و بدون تبلیغات است. مانند بسیاری از اپلیکیشن هایی که در این مقاله معرفی کردیم، این ماشین حساب نیز برای کاربران اندروید و iOS در دسترس است.

دانلود فوتومات

***

نمونه های بالا تنها تعدادی از اپلیکیشن های ماشین حساب بودند که می توانند نیازهای محاسباتی کاربران را به عنوان جایگزین مناسبی برای اپلیکیشن پیش فرض اندروید و iOS برطرف کنند. مطمئناً گزینه های بیشتری در بازارهای برنامه هر دو سیستم عامل وجود دارد که عملکردهای مشابه یا بیشتری را در هر دو دسته رایگان و پولی ارائه می دهند. به جای ماشین حساب پیش فرض گوشی هوشمند خود از چه برنامه ای استفاده می کنید؟

این مطلب توسط مهدی زارع سریزدی نوشته شده است در 31 می 2019 توسط ملیکا طاهران پور در 27 آبان 1401 نوشته و به روز رسانی شد.