بهترین لپ تاپ های گیمینگ ارزان قیمت [بهمن ۱۴۰۱]


اگر جزو افرادی هستید که زیاد از لپ تاپ استفاده می کنید، بدون توجه به قیمت باید به چند نکته توجه کنید. اول، به عنوان یک قاعده کلی، لپ تاپ بازی مدلی است که دارای یک پردازنده گرافیکی جداگانه است. زیرا قدرت پردازنده گرافیکی یکپارچه برای تحمل بار پردازش سنگین گرافیکی کافی نیست و بسیاری از نرم افزارهای گرافیکی مانند موتورهای رندر و برخی نرم افزارهای مهندسی سیستم را از نظر وجود پردازنده گرافیکی مجزا بررسی می کنند تا از GPU بهره ببرند. قدرت محاسباتی یا شتاب سخت افزاری فقدان آن اجرا نمی شوند.

در مراحل بعدی، یک CPU قدرتمند مهم است. خوشبختانه، بسیاری از تولیدکنندگانی که لپ‌تاپ‌های گیمینگ اقتصادی تولید می‌کنند، به موضوع سازگاری CPU و GPU توجه دارند. با این حال، بهتر است بعد از GPU به CPU توجه کنید. نکته دیگر اینکه اکثر لپ تاپ های گیمینگ اقتصادی برای کاهش هر چه بیشتر قیمت کل و ارائه بهترین بسته سخت افزاری گزینه های خاص و ویژگی های پر زرق و برق مانند نورپردازی RGB را حذف کرده و تنوع و استاندارد پورت ها را محدود کرده اند. همچنین در این نوع لپ تاپ ها تاثیرات تعدیل قیمت در کیفیت و نوع تکنولوژی صفحه نمایش، کیفیت ساخت بدنه، کیبورد و ترک پد به وضوح قابل مشاهده است. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های لپ تاپ های گیمینگ می توانید مقاله راهنمای خرید بهترین لپ تاپ های گیمینگ را مطالعه کنید.

با توجه به اینکه در بحث بازی و رندر، پردازنده گرافیکی حرف اول را می زند، لپ تاپ ها را به ترتیب از پایین ترین تا بالاترین قیمت دسته بندی کرده ایم که قدرت پردازش GPU در اولویت سایر پارامترهای سخت افزاری قرار دارد. اما در بازه های قیمتی نزدیک به هم سعی شده است لپ تاپ هایی را در این لیست قرار دهیم که از نظر رم و قدرت پردازش CPU با اختلاف زیادی برتری دارند تا افرادی که بیشتر با نرم افزارهای مهندسی مبتنی بر فرآیندهای CPU محور سر و کار دارند. هزینه بیشتری برای پرداخت برای پردازنده بهتر پرداخت خواهد کرد.

در مرحله بعد، ما برخی از لپ تاپ های بازی ارزان قیمت موجود در بازار را انتخاب کرده ایم. لازم به ذکر است در طول نگارش این مطلب به دلیل نوسانات شدید قیمت ارز و موجودی فروشگاه های مختلف مجبور به حذف و یا تعویض برخی از مدل ها شدیم. با این حال سعی شده است مدل های انتخابی از نظر موجودی و تنوع فروشگاه مناسب باشد.

لپ تاپ اقتصادی تا 17 میلیون تومان

Lenovo ThinkBook 15 G2