بهترین سایت های دانلود رایگان عکس در سال 2023


عکاسی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از طراحی بوده است. امروزه، پیدا کردن عکس‌های باکیفیت و مطابق با آنچه در ذهن دارید، آسان‌تر از همیشه است. شما می توانید عکس ها، وکتورها و طرح های زیادی را با هزینه ای ناچیز و حتی کاملا رایگان دانلود کنید. خوشبختانه، تعداد فزاینده‌ای از وب‌سایت‌های عکس استوک عالی در سراسر اینترنت وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

بسیاری از این عکس‌ها بدون محدودیت حق چاپ یا تحت مجوز Creative Commons هستند. مجوز Creative Commons یکی از مجوزهای عمومی حق چاپ است. این مجوز به هنرمندان اثر اجازه می دهد که بگویند چه حقوقی برای خود محفوظ است و چه حقوقی برای گیرنده اثر باقی می ماند.

هنگامی که یک تصویر تحت مجوز Creative Commons است. این بدان معناست که می‌توانید عکس را حتی برای مقاصد تجاری بدون درخواست اجازه کپی، اصلاح، توزیع و اجرا کنید. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که برخی از عکس‌ها ممکن است نیاز به ذکر منبع در وب‌سایت‌های مختلف داشته باشند. بنابراین قبل از استفاده به صفحه ای که در آن هستید توجه کنید. در این مقاله لیستی از بهترین سایت های دانلود رایگان عکس استوک را برای شما گردآوری کرده ایم.

بهترین سایت های دانلود رایگان عکس

در ادامه محبوب ترین و بهترین سایت های دانلود رایگان عکس استوک را معرفی کرده ایم. با مطالعه هر یک از این گزینه ها، می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای کسب و کار شما بهترین است.

1. دانلود رایگان عکس ها از Unsplash

Unsplash با سخاوتمندترین جامعه عکاسان جهان و بیش از 3 میلیون عکس استوک و افزونه های متعدد، یکی از بهترین و بزرگترین مجموعه عکس های موجود است.

Unsplash همراه با سایر برنامه‌های بومی مانند برنامه iOS، انتخابگر عکس اندروید، Apple TV، برنامه‌های کاغذدیواری دسکتاپ، و حتی یک برنامه افزودنی کروم است که با باز کردن مرورگر، تصویر پس‌زمینه را به‌طور تصادفی انتخاب می‌کند. API Unsplash اکنون به صورت بومی در ابزارهای محبوبی مانند Figma، Notion، Trello و Squarespace ادغام شده است و به شما این امکان را می‌دهد تا عکس‌های استوک با کیفیت بالا را بدون ترک پلتفرم انتخابی خود بیابید و از آن استفاده کنید.

مانند تمام سایت های عکاسی سهام، عکاس نیازی به اعتبار ندارد. اما Unsplash اشاره می‌کند که بهتر است برای ادای احترام به هر عکس، پیوندی به پروفایل عکاس اختصاص دهید.