بهترین تبلت های بازار ایران [آبان ۱۴۰۱]


حدود 10 سال پیش، زمانی که تقاضا برای تبلت ها بسیار زیاد بود، کارشناسان فناوری معتقد بودند که رایانه های شخصی (لپ تاپ و دسکتاپ) به پایان می رسد و تبلت ها جایگزین آنها می شوند. این برای مدتی صادق بود و بازار رایانه های شخصی روز به روز کوچکتر می شد. اما از آنجایی که صفحه نمایش تلفن های همراه بزرگتر شد و تبلت ها به اندازه رایانه های شخصی قابل استفاده نبودند، تقاضا برای تبلت بسیار کاهش یافت. به طوری که در حال حاضر تنها تعداد انگشت شماری تولید کننده تبلت در جهان وجود دارد.

باید گفت که هنوز دلایل زیادی برای خرید تبلت وجود دارد; زیرا تبلت ها صفحه نمایش بزرگتری نسبت به گوشی ها دارند و از نظر سادگی و سهولت استفاده از لپ تاپ ها بهتر هستند. برای گیمرهای موبایل یا طراحان و هنرمندان گرافیک، تبلت همچنان می تواند گزینه بهتری در مقایسه با گوشی یا لپ تاپ باشد. طبق آمار منتشر شده از سه ماهه چهارم سال 2022، نزدیک به نیمی از سهم بازار تبلت متعلق به این برند است. سیب قرارداد. جای تعجب نیست؛ زیرا اپل یکی از معدود شرکت هایی است که همچنان تبلت را به صورت جدی تولید می کند و بهترین تبلت های بازار را نیز ارائه می دهد.

درست مانند سایر محصولات اپل، برای خرید تبلت های آیپد باید هزینه زیادی پرداخت کنید. اما این بدان معنا نیست که هیچ تبلت دیگری به جز iPad ارزش خرید ندارد. در ادامه بهترین تبلت های بازار ایران را در بازه های قیمتی مختلف معرفی می کنیم تا بتوانید با توجه به بودجه خود مناسب ترین مدل را تهیه کنید.

توجه داشته باشید که با تمام عشقی که به سیستم عامل محبوب و کارآمد ویندوز داریم، این سیستم عامل دوست داشتنی همچنان نمی تواند با تکیه بر تعامل لمسی، تجربه ای ایده آل را بدون صفحه کلید و ماوس برای شما فراهم کند. اما اگر اصرار به خرید تبلت مایکروسافت دارید، بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید.

بهترین تبلت تا 3 میلیون تومان

با توجه به افزایش اجتناب ناپذیر قیمت دلار، در شرایط فعلی متاسفانه تبلتی با قیمت 3 میلیون تومان در بازار موجود نیست و بعید می دانیم که بتوانید تبلتی پیدا کنید. در این محدوده قیمتی؛ مگر اینکه سراغ تبلت های دست دوم یا دست دوم بروید. اما توصیه ما این است که در صورت امکان حداقل یک میلیون تومان بیشتر هزینه کنید تا در نهایت یک تبلت مناسب و کاربردی را به خانه ببرید. لازم به ذکر است تمامی تبلت هایی که در راهنمای خرید تبلت زومیت مشاهده خواهید کرد با افزایش قیمت مواجه بوده اند و تا همین اواخر می توانستید این محصولات را با قیمت بسیار کمتری خریداری کنید.

بهترین تبلت تا 4 میلیون تومان

تب M8 لنوو