بزرگترین حباب های اقتصادی در تاریخ و آینده ارزهای دیجیتال


فروش NFT در ژانویه 2023 به 7 میلیارد دلار رسید که بالاترین رقم در تاریخ این مفهوم است، با این حال بسیاری از این معاملات با هدف پولشویی انجام شده است و گاهی اوقات خود فروشنده برای ایجاد تقاضای مصنوعی محصول خود را خریداری می کند.

از نظر بودجه، این افزایش سریع ارزش خاطرات حباب دات‌کام را تداعی می‌کند و پولشویی و ارزیابی نامطلوب ارزهای دیجیتال و NFT، مردم را نسبت به ارزهای دیجیتال بی‌اعتماد می‌کند و این ایده را تقویت می‌کند که ارزهای دیجیتال یک حباب اقتصادی هستند.

حرف پایانی

ارزهای دیجیتال دارایی‌های خصوصی و غیرمتمرکز هستند که مزایای زیادی نسبت به ارزهای فیات دارند، اما از طرف دیگر دارای نوسانات قیمتی منظم و نسبتا بالایی هستند. علاوه بر این، تولید آنها آسان است، تنها چیزی که نیاز دارید مهارت های کدنویسی اولیه است. بر اساس داده های CoinGecko، در حال حاضر بیش از 12000 ارز دیجیتال مختلف در جهان معامله می شود.

از نظر تاریخی، حباب های مالی از لحظه شکل گیری تا زمان نابودی، پنج مرحله زیر را طی می کنند: تغییر ارزش، رفاه، رضایت، کسب سود کنید و وحشت.

اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال را با حباب های مالی مقایسه کنیم، می توان گفت که این دارایی ها مراحل تغییر ارزش، رونق و سرخوشی را پشت سر گذاشته اند و اکنون در مرحله کسب سود هستند.

اگرچه رشد چشمگیر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم (که بیشترین سهم از بازار دارایی های دیجیتال را به خود اختصاص داده اند) باعث شده است که برخی کل بازار ارزهای دیجیتال را با حباب های مالی مقایسه کنند، اما همانطور که گفتیم، ارزهای دیجیتال با هر یک از ارزهای اقتصادی متفاوت هستند. حباب ها.

به جرات می توان گفت که سال 2023 سال تعیین کننده ای برای آینده این دارایی های دیجیتالی رو به رشد خواهد بود. باید دید در سال جاری سرمایه گذاران چه رویکردی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند و بازارهای ارزهای دیجیتال با توجه به سخت گیری های دولت ها در قبال سیاست های پولی، چه سیاستی برای بقای خود در پیش خواهند گرفت.

واقعیت این است که حباب‌های مالی و اقتصادی پایان‌های بدی را برای افرادی که دیرتر وارد می‌شوند به همراه دارد، اما مدافعان اولیه این میدان احتمالاً تاکنون درآمد خوبی داشته‌اند.

نظر شما در مورد آینده ارزهای دیجیتال و مقایسه آنها با حباب های مالی چیست؟ آیا ارزهای دیجیتال نیز به سرنوشت حباب های اقتصادی دچار خواهند شد؟ یا اینکه آینده سیستم پولی جهان واقعاً در دست بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود؟