برنامه سیسکو برای انتخاب مک ها، آینده موفق محصولات اپل در سازمان ها را تایید می کند


اگر شرکت‌ها به کارمندان خود حق انتخاب بدهند، حدود دو سوم آن‌ها Mac را انتخاب می‌کنند و سازمان‌هایی که به کارمندان انتخاب سخت‌افزار را پیشنهاد نمی‌کنند، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوند.

یکی از نتایج در این زمینه، رویکرد سیسکو برای بررسی استقرار مک در سراسر فعالیت های شرکت است. بن باجارینتحلیلگر Creative Strategies تیم شرکتی را در سیسکو بررسی کرد. فلچر پروینمدیر اجرایی سابق IBM، اکنون تیم را رهبری می کند.

Previn آی‌بی‌ام داده‌های داخلی شرکت را به اشتراک گذاشت تا نشان دهد که کارمندان ترجیح می‌دهند از مک‌های اپل استفاده کنند و در واقع، انتخاب مک‌ها برای شرکت‌هایی که هزینه‌های کمتری برای پشتیبانی فنی دارند، گزینه بهتری است زیرا این رایانه‌ها نسبت به مدل‌های ویندوز بهره‌ورتر هستند. او می گوید که کاربران مک خوشحال تر و سازنده تر هستند.

Previn اعتقاد بر این است که تجهیزات فناوری اطلاعاتی که در اختیار کارکنان خود قرار می دهید، نحوه تفکر شرکت شما را در مورد آنها منعکس می کند. یکی از راه های نشان دادن احترام، فراهم آوردن شرایطی است که کارکنان بتوانند بستر مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بازارین می گوید که بسیاری از شرکت ها به کارکنان خود حق انتخاب پلتفرم را پیشنهاد نمی کنند و در برخی موارد سازمان ها بدون رضایت کامل و بدون حمایت کامل این کار را انجام می دهند. هنگامی که انتخاب می شود، کارمندان شرکت اغلب مک را ترجیح می دهند.

البته شرایط در سیسکو کمی متفاوت است. این شرکت می‌گوید 59 درصد از استخدام‌شدگان جدید اپل مک را انتخاب می‌کنند و 65 درصد از کارکنان فعلی در اسرع وقت به پلتفرم اپل مهاجرت می‌کنند.

طبق گزارش ComputerWorld، سیسکو 56000 مک دارد. این شرکت همچنین دارای 68000 رایانه شخصی ویندوزی است که تنها 50 درصد آنها توسط کارمندانش استفاده می شود. علاوه بر این 56000 گوشی هوشمند در این شرکت وجود دارد که 85 درصد آنها از سیستم عامل iOS استفاده می کنند. تجهیزات این برند در 500 دفتر این کشور واقع در 99 کشور دنیا و 140 هزار کارمند توزیع شده است.