بررسی تخصصی شاین نت باکس


در انتهای قسمت رابط کاربری باید به صفحه کلید صوتی یا به عبارت بهتر جستجوی صوتی نیز اشاره کنیم. اگرچه تیم نت‌باکس با افزودن یک دکمه اختصاصی برای جستجوی صوتی در هر نقطه از رابط کاربری، لطف بزرگی به کاربران خود خواهد کرد (مشابه آنچه در جعبه‌های اندروید غیرایرانی به عنوان دکمه اختصاصی دستیار گوگل می‌شناسیم)، همچنان می‌توانید مجازی را فشار دهید. دکمه میکروفون در بخش های مختلف در رابط نرم افزاری دستگاه محتوای مورد نظر خود را به زبان فارسی اعلام کنید تا نتیجه برای شما نمایش داده شود. سرعت و دقت در شناسایی اظهارات کاربر مثال زدنی و بسیار سریع است و فقط در موارد بسیار نادری مرتکب اشتباه می شود.

درخشش عملکرد نت باکس

نت باکس در نسل قبلی خود تنها از خروجی 4K پشتیبانی می کرد. اما اکنون، به لطف پردازنده چهار هسته ای Allwinner H616، مدل Shine می تواند محتوای 6K را نیز پخش کند. البته به دلیل محدودیت های پورت HDMI تعبیه شده در این دستگاه، امکان خروجی تصویر در این وضوح وجود ندارد.

2 گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه ذخیره سازی از دیگر امکانات سخت افزاری این دستگاه است که با توجه به اشغال 5 گیگابایت فضای سیستم عامل، تنها 11 گیگابایت از حجم اعلام شده در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

اگرچه اجرای چندین برنامه روی باکس های اندروید مشکل بزرگی نیست، اما همچنان می توانید روی ویژگی چندوظیفه ای دستگاه حساب کنید. به عنوان مثال، با پخش موسیقی در پس‌زمینه، می‌توانید به آرامی وب‌گردی کنید و با یک بار فشار دادن دکمه musicland، می‌توانید بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد برنامه، به منوی شناور موسیقی برای مدیریت آهنگ فعلی دسترسی داشته باشید. تمامی جلوه های بصری از جمله انیمیشن ها به خوبی نمایش داده می شوند که نشان دهنده قدرت سخت افزاری مناسب دستگاه است.