برخلاف شایعات، آی‌پد تاشو به دوران آی‌پد مینی پایان نخواهد داد


فرآیند جایگزینی آی پاد با آیفون یک شبه اتفاق نیفتاد. حتی زمانی که آیفون عرضه شد، پخش کننده MP3 محبوب اپل قیمت پایین تری داشت و به همین دلیل سال ها در دسترس مشتریان باقی ماند. اکنون که اپل در حال آماده شدن برای ورود به بازار دستگاه های تاشو است، برخی شایعات می گویند که قرار است شاهد خداحافظی iPad mini باشیم.

مینگ چی کویک تحلیلگر معروف می گوید که آیپد مینی به این زودی ها به پایان نمی رسد. به گفته این افشاگر آیپد تاشو قیمت بالایی خواهد داشت و به همین دلیل اپل به عرضه آیپد مینی ادامه خواهد داد.

به گفته مینگ چی کو، اپل در حال کار بر روی مدل جدید آی‌پد مینی با پردازنده سریع‌تر از مدل ۲۰۲۱ است. مدل 2021 این تبلت با پردازنده A15 Bionic عرضه شد. آیپد مینی جدید احتمالا اواخر سال 2023 یا نیمه اول سال 2024 عرضه خواهد شد.به احتمال زیاد آیپد مینی 2023 به پردازنده A16 مجهز خواهد شد.

یک تحلیلگر قدیمی می گوید که نسل جدید آیپد مینی در اواخر سال 2023 یا احتمالاً در نیمه اول سال 2024 عرضه خواهد شد.

آیپد مینی جدید اپل احتمالا تا سال 2024 وارد بازار نخواهد شد

اپل در تلاش است تا بخشی از خط تولید آی‌پد را به هند منتقل کند، زیرا تقریباً تمام کارخانه‌های چینی تحت تأثیر موج جدید ویروس کرونا در این کشور قرار گرفته‌اند.

مینگ چی کو می‌گوید که اپل بازار تاشو را با دستگاهی به اندازه آی‌پد آغاز خواهد کرد، زیرا ساخت آی‌پد تاشو آسان‌تر و کم‌خطرتر از آیفون تاشو است. آیپد تاشو اپل احتمالا در سال 2024 وارد بازار خواهد شد. شایعات تایید نشده می گویند که اپل در حال کار بر روی یک صفحه نمایش OLED تاشو 20 اینچی با همکاری سامسونگ و ال جی است.