برخلاف رقبای خود، سامسونگ ظاهرا علاقه ای به ساخت گوشی های کشویی ندارد


اگرچه سامسونگ دیسپلی برای فناوری پیشرفته صفحه نمایش تاشو خود سبک های مختلفی را آزمایش کرده است، یکی از تحلیلگران معتقد است که این شرکت علاقه ای به ساخت گوشی های کشویی تجاری ندارد. علاوه بر این، از آنجایی که سامسونگ در بازار گوشی‌های تاشو بسیار مسلط است، تولیدکنندگان چینی ممکن است از جمله شرکت‌هایی باشند که قبل از سامسونگ گوشی‌های تاشو را بررسی می‌کنند و سعی می‌کنند در فضای نسبتاً انحصاری بازار برجسته شوند.

یی چونگ هونمدیر عامل و تحلیلگر ارشد UBI Research معتقد است که بازارهای گوشی تاشو و کشویی با هم همپوشانی دارند. به نوبه خود، ایجاد بازار برای گوشی های کشویی را دشوار می کند. به همین دلیل ظاهرا سامسونگ علاقه ای به گوشی های کشویی ندارد.

به گفته این تحلیلگر، سامسونگ به جای پیروی از سبک های جدید، به تمرکز روی گوشی های تاشو ادامه خواهد داد. یکی از دلایلی که ممکن است سامسونگ به جای تحقیق در مورد تلفن های کشویی بر روی گوشی های تاشو تمرکز کند این است که مصرف کنندگان آن را بیشتر دوست دارند و با سبک کتاب مانند آشنا هستند.

گفتنی است ال جی یک گوشی کشویی تقریبا آماده عرضه به بازار داشت که LG Rollable نام داشت. با این حال، او قبل از اینکه بتواند آن را در سطح جهانی عرضه کند، از بخش موبایل خارج شد و تنها تعداد انگشت شماری از کارمندان ال‌جی این شانس را پیدا کردند که Rollable را داشته باشند.

به گفته این تحلیلگر، اگرچه چندین سازنده چینی سعی کرده اند سلطه سامسونگ بر بازار نوظهور گوشی های تاشو را با عرضه گوشی های تاشو بیشتری برای رقابت به چالش بکشند، اما این تلاش ها ممکن است بیهوده باشد.

با این حال، به عنوان راهی برای مبارزه با سلطه سامسونگ، Yi Chonghoon معتقد است که سازندگان چینی ممکن است در نهایت به دنبال توسعه و ارائه تلفن های کشویی باشند تا خود را از رهبر بازار متمایز کنند. با این حال، او معتقد است که ظرفیت بازار برای گوشی های کشویی محدود به نظر می رسد.

از آنجایی که سامسونگ در حال بررسی سبک های دیگر است، ممکن است این شرکت چندان مشتاق فناوری صفحه نمایش کشویی برای لپ تاپ ها نباشد. با این حال، ممکن است از این فناوری برای رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها استفاده کند، که در نهایت می‌تواند به این معنا باشد که ممکن است یک تبلت کشویی سامسونگ را قبل از گوشی هوشمند کشویی ببینیم. لازم به ذکر است که Samsung Display یک صفحه نمایش کشویی بزرگ 13 تا 17 اینچی را برای تبلت ها در Intel Innovation Keynote 2022 به نمایش گذاشت.