بدهی مستقیم بازار از 10000 تراکنش روزانه فراتر رفت


بهزاد معماری، مدیر اجرایی واحد پرداخت بازار، این رویداد را نویدبخش برای فرهنگ سازی استفاده از سرویس جدید در بین کاربران ایرانی می گوید. وی ضمن بیان اینکه نزدیک به 250 هزار کاربر سرویس پرداخت مستقیم را در بازار فعال کرده اند، افزایش سهولت و راحتی کاربران و همچنین افزایش ضریب موفقیت در فرآیند پرداخت را از مهمترین مزیت های این سرویس جدید برشمرد. به گفته وی، این شرکت در حال حاضر فعال ترین قراردادهای پرداخت مستقیم و همچنین بیشترین تراکنش روزانه این سرویس را در کشور دارد.

کارن بازغی مدیر توسعه کسب و کار بازار پرداخت با بیان اینکه توسعه زیرساخت های بانکی به توسعه صنعت پرداخت کمک می کند، افزود: اگر بانک ها همکاری لازم را در ارائه خدمات باکیفیت ثبت می کردند، تاکنون شاهد آمارهای متعددی بودیم. در سرویس پرداخت مستقیم.” در حال حاضر بانک ملت با سهم 70 درصدی پیشرو در ارائه این خدمت در کشور است، بانک هایی مانند ملی، تجارت و کشاورزی به تازگی به این سرویس اضافه شده اند و بانک های بزرگی مانند صادرات، سپه و پاسارگاد هنوز به صورت مستقیم ارائه نکرده اند. تسهیلات فنی پرداخت و خیر در تراکنش های این سرویس سهمی ندارند.

با وجود این شرایط، مدیر توسعه تجارت پرداخت بازار امیدوار است با توجه بیشتر بانک ها به راه حل نوپای پرداخت مستقیم، در آینده نزدیک شاهد تحول در روش های پرداخت کاربران و همچنین ایجاد مسیر درآمدی جدید برای بانک ها باشیم. از کارمزد تراکنش پرداخت مستقیم.

بازار با اشاره به تمرکز خدمات خود بر ارائه راهکارهای جدید پرداخت به مشتریان و توسعه دهندگان، اعلام کرده است که به زودی سرویس پرداخت مستقیم را به وب سایت ها و اپلیکیشن های خارج از اپ استور بازار ارائه خواهد کرد.