با وجود قرنطینه چین، درآمد TSMC در ماه نوامبر 50 درصد رشد کرد


شرکت صنایع نیمه هادی تایوان (معروف به TSMC) از افزایش 50 درصدی فروش در ماه نوامبر خبر می دهد. رشد فروش TSMC در زمانی است که تقاضا برای محصولات الکترونیکی مصرفی در ماه گذشته کاهش یافت و قرنطینه‌های مرتبط با ویروس کرونا در چین گسترده شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بزرگترین سازنده قراردادی تراشه در جهان در ماه نوامبر موفق شد 7.3 میلیارد دلار درآمد به جیب بزند. روند افزایش قابل توجه درآمد TSMC در زمان همه گیری شروع شد و این شرکت توانسته است این روند را حفظ کند.

TSMC تامین کننده انحصاری تراشه های اختصاصی اپل برای آیفون و مک است و بخش قابل توجهی از درآمد خود را از طریق همکاری با اپل به دست می آورد.

TSMC که با ارزش ترین شرکت تایوان به شمار می رود، برای افزایش حجم تولید تراشه و افزایش مشتریان خود، ده ها میلیارد دلار برای توسعه خط تولید خود اختصاص داده است. TSMC این هفته رویدادی را در آریزونا برگزار کرد تا ساخت دو کارخانه در این ایالت را اعلام کند. TSMC بیش از 40 میلیارد دلار برای سایت تولید آریزونا در نظر گرفته است.

مقالات مرتبط:

TSMC از سوی شرکت هایی مانند اپل برای تنوع بخشیدن به توزیع جغرافیایی کارخانه های پیشرفته خود تحت فشار است. این شرکت با همکاری دولت هایی مانند آمریکا و ژاپن در تلاش است تا به صورت گسترده تری وارد بازارهای جهانی شود.

ارزش سهام TSMC در سال جاری بیش از 20 درصد کاهش یافته است. سهام این شرکت در طول همه گیری بیش از دو برابر شده بود.

مشکلات اقتصادی در سراسر جهان باعث کاهش تقاضا برای اکثر محصولاتی شده است که از تراشه های TSMC استفاده می کنند. این شرکت و شرکای تجاری آن انتظار دارند که در بلندمدت روند افزایش تقاضا ادامه یابد. TSMC تا پایان سال جاری حدود 36 میلیارد دلار در هزینه های سرمایه ای هزینه خواهد کرد.