با فناوری های جدید دوربین هایک ویژن Hiklook آشنا شوید


فناوری AcuSense

سری جدید دوربین های مدار بسته هایک ویژن با تکنولوژی یادگیری عمیق یا Deep Leaning به بازار عرضه شد. الگوریتم یادگیری عمیق بسیار قوی تر از الگوریتم های هوشمند معمولی عمل می کند. بنابراین دوربین های جدید بسیار دقیق هستند و تصویر را با جزئیات بیشتری پردازش می کنند.

سری ضبط کننده های DVR Hike دارای چهار عملکرد اصلی، سیستم ردیابی سوژه، فیلتر هشدار کاذب، جستجوی سریع سوژه، آلارم صوتی و فلاش نور است. چیزی که باعث شده دستگاه های دوربین فیلمبرداری Hikvision قابل اعتمادتر از قبل باشد، داشتن این ویژگی های منحصر به فرد است که کارایی و عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

 • دستگاه های جدید Ecosense Hike جزئیات و شکل بدنه افراد و وسایل نقلیه را به خوبی بررسی کرده و آن را از سایر موضوعات موجود متمایز می کند.
 • دومین ویژگی دوربین هایک ویژن EcoSense قابلیت فیلتر کردن سوژه های مختلف است. بنابراین با این دستگاه دیگر مشکلی از بابت حرکت اجسام و آلارم کاذب وجود ندارد.
 • در این دستگاه ها با بهره مندی از عملکرد هدف یاب قوی و سریع، امکان جستجوی سریع هدف وجود دارد.
 • در نهایت، برخی از دوربین های مجهز به فناوری Acusense دارای آلارم صدا و نور هستند. این بدان معناست که آنها با پیام های صوتی یا امکان پخش نور به صورت لحظه ای وضعیت را کنترل می کنند.

همانطور که گفتیم مدل های مختلفی از دوربین های هایک در بازار موجود است که بسته به طراحی و کارایی ویژگی های متفاوتی را ارائه می دهند. بدیهی است با بهره مندی از سیستم های مجهز به این گونه دوربین ها، امنیت منازل، مشاغل و املاک در سطح بالاتری حفظ خواهد شد.

فناوری ColorVu در دوربین های جدید هایک ویژن

در حالی که طراحان و سازندگان سیستم های امنیتی در چند سال اخیر همواره سعی در ارتقای کیفیت و کارایی دوربین های مداربسته داشته اند. اما هنوز خلأها و نیازهای زیادی وجود دارد. یکی از این ملزومات ثبت تصاویر رنگی شفاف به خصوص در شب و محیط های کم نور است.

دومین فناوری قابل توجهی که باعث محبوبیت و محبوبیت سری جدید دوربین های هایک ویژن شده است، توانایی ضبط رنگ ها حتی در زمان ها و مکان هایی با نور کم است. این فناوری با نام دوربین های ColorVu به بازار عرضه شده است و نقش پر رنگی در طراحی سیستم های نظارتی و دوربین های مدار بسته پیشرفته ایفا کرده است. بنابراین، هایک ویژن علاوه بر ارائه فناوری AcuSense در دستگاه های DVR جدید، دوربین های ColorVu را به بازار عرضه کرده است.

فناوری ColorVu نقش چشم را در دوربین های جدید این شرکت ایفا می کند. دو ویژگی مهم این دوربین ها قطعات باکیفیت مانند لنزهای F1.0 و لنزهای ضد انعکاس است. همچنین این دستگاه ها دارای لنزهایی برای کاهش فلاش های نوری و ثبت تصاویر با درجه اشباع بسیار خوب هستند. در زیر عملکرد این قطعات را شرح داده ایم.

 • لنزهای F1.0: این لنزها دیافراگم بزرگتر و پیشرفته تری دارند. بنابراین قادر به ثبت تصاویر حتی در حساسیت شب نیز با وضوح و روشنایی بیشتری هستند.
 • لنزهای ضد تابش: توانایی ثبت تصاویر واضح در محیط های تاریک
 • لنزهای ضد انعکاس (BBAR) و پراکندگی (ED).

مزایا و کاربردهای دوربین های AcuSense و ColorVu در مشاغل

ترکیب فناوری های AcuSense و ColorVu در ساخت سری جدید دوربین های هایک ویژن منجر به عملکرد و کارایی عالی در سیستم های نظارتی شده است. این دوربین ها با استفاده از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی Deep Learning، لنزهای ضد تابش نور و تصویربرداری رنگی شفاف حتی در شب توانسته اند نیاز کسب و کارهای کوچک و بزرگ را برطرف کنند. به این ترتیب تصویربرداری شبانه روزی بدون هشدارهای کاذب مزاحم و با قابلیت جستجوی سریع، نظارت را آسان کرده است. در ادامه به بررسی برخی از زمینه های کاربردی دوربین های جدید هایک ویژن می پردازیم.

 • حفاظت از اماکن مختلف مانند املاک مسکونی، نرده ها، نرده ها و غیره.
 • ساختمان های کارخانه و کارگاه های کوچک برای جلوگیری از ورود افراد تصادفی یا سارقان
 • کنترل انبارها و اتاق های اداری
 • فروشگاه های بزرگ و کوچک برای کنترل سوله ها و قفسه ها
 • نصب در قسمت های مختلف هتل ها جهت نظارت و کنترل های امنیتی

سری جدید دوربین های هایک ویژن با ویژگی ها و فناوری های بسیار کاربردی (AcuSense و ColorVu) کنترل، نظارت و امنیت در حوزه های مختلف را به میزان قابل توجهی آسان کرده است. این دوربین ها با تشخیص چهره، روشنایی و وضوح عالی و جستجوی آسان، نظارت و کنترل را آسان می کنند. علاوه بر این برخورداری از قابلیت حذف و فیلتر هشدارهای کاذب به کاهش چشمگیر هزینه های نظارت و کنترل سازمان ها کمک می کند. بر این اساس می توان گفت که این شرکت HIKvision در زمینه سیستم های امنیتی و نظارتی گام های بلندی برداشته است.

شرکت هایک ویژن

شرکت هایک در بیش از 100 کشور نمایندگی دارد. نمایندگی دوربین هایک ویژن در ایران نیز از سال 1392 شروع به کار کرده است.این شرکت تاکنون در پروژه های بسیاری از جمله سیستم های حمل و نقل، مراکز خرید و فروشگاه ها، هتل ها، بانک ها، پروژه های ساختمانی، زیرساخت های حیاتی، تجهیزات مراکز درمانی مانند بیمارستان ها و غیره