با عملکرد جستجوی چندگانه Google همزمان متن و عکس را جستجو کنید


گوگل در رویدادی جدید ضمن اشاره به ابزارهای هوش مصنوعی جدید در نرم‌افزارهایی مانند Maps، اعلام کرد که قابلیت «چند جست‌وجو» به طور گسترده‌تری در پلتفرم‌های موبایل در دسترس خواهد بود. البته جستجوی چندگانه فقط برای کشورهایی است که به ابزار گوگل لنز دسترسی دارند.

قابلیت جستجوی چندگانه به کاربران این امکان را می دهد که همزمان در میان متن و تصاویر جستجو کنند. گوگل حدود یک سال پیش این قابلیت را معرفی کرد تا موتور جستجوی خود را مدرن‌تر کند و از قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند بهره ببرد.

بر اساس گزارش TechCrunch، Multisearch مبتنی بر یک مدل هوش مصنوعی به نام MUM است که می تواند به طور همزمان اطلاعات را از طریق چندین فرمت مانند متن، عکس و ویدئو دریافت کند و سپس بین موضوعات، مفاهیم و ایده های مختلف ارتباط برقرار کند. گوگل برای اولین بار مدل MUM را به عملکرد جستجوی تصاویر سرویس لنز گوگل معرفی کرد.

با توجه به تغییرات جدید، کاربر می تواند تصویر تی شرت مورد علاقه خود را وارد گوگل کند و سپس از موتور جستجو بخواهد تا لباس های دیگری مانند پیراهن یا شلوار را با طرحی مشابه با آن تی شرت پیدا کند.

در مثالی دیگر، کاربر می‌تواند دوربین گوشی خود را به سمت قسمت شکسته دوچرخه‌اش گرفته و «چگونه آن را تعمیر کنیم» را تایپ کند. به لطف مدل MUM، گوگل می تواند به سوالاتی پاسخ دهد که پیش از این امکان پاسخگویی وجود نداشت.

ترکیب متن و عکس در گوگل بیشتر برای کسانی است که به دنبال خرید کالا در موتور جستجوی این شرکت هستند. به لطف این سیستم جدید، می توانید لباس های مورد علاقه خود را در رنگ ها و سبک های مختلف خریداری کنید. کاربران می توانند فیلترهایی مانند نام تجاری و ویژگی های بصری را در ویژگی جستجوی چندگانه اعمال کنند.

سال گذشته گوگل قابلیت جستجوی چندگانه را در اختیار کاربران آمریکایی قرار داد و چند ماه بعد کاربران هندی نیز به این قابلیت دسترسی پیدا کردند. گوگل در رویداد جدید خود اعلام کرد که MultiSearch اکنون به زبان های مختلف در تمامی مناطقی که به لنز گوگل دسترسی دارند در دسترس است.

گوگل می گوید تعداد افرادی که از گوگل لنز استفاده می کنند در مقایسه با شروع این سرویس بیش از 10 میلیارد بار در ماه افزایش یافته است.