با تغییر موضع بریتانیا، احتمال نهایی شدن قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بیشتر شد


مایکروسافت در تلاش برای بستن قرارداد سنگین با Activision Blizzard با موانع بزرگی روبرو شده است. اما یکی از حریفان جدی که توانایی جلوگیری از بسته شدن قرارداد را دارد تا حدودی تغییر موضع داده است.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) در بیانیه‌ای جدید می‌گوید پس از تحقیقات گسترده و به دست آوردن شواهد قابل توجهی، دریافته است که تبدیل شدن Activision به زیرمجموعه مایکروسافت نمی‌تواند خطری جدی برای رقابت در بازار ایجاد کند. ساخت کنسول های بازی

CMA اسنادی دارد که نشان می دهد ادعای انحصار Call of Duty پس از امضای قرارداد با Activision صحت ندارد و مایکروسافت به دنبال چنین اقدامی نیست. با این حال، نگرانی های CMA در مورد بازی های مبتنی بر ابر همچنان وجود دارد. بریتانیا دقیقا یک ماه دیگر گزارش نهایی خود را منتشر خواهد کرد.

در ماه‌های اخیر، مایکروسافت برای جلوگیری از مخالفت نهادهای نظارتی با قرارداد Activision، با چندین شرکت به توافق رسیده و آنها را به خط مقدم خود اضافه کرده است. ردموندی ها با رقبای بازی های ابری مانند Ubitus و Boosteroid و Nvidia قرارداد امضا کرده اند و گفته اند که بازی های Call of Duty را به آینده خواهند آورد. کنسول های نینتندو نیز اضافه می کنند.