با این 7 روش چوب هیلدا خانه ای با دکوراسیون مدرن داشته باشید


طراحی ساده آشپزخانه

بسیاری از افراد برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود از ابزار و وسایلی استفاده می کنند که باعث می شود محیط کاملا شلوغ به نظر برسد. فراموش نکنید که در سبک مدرن، هر چه وسایل آشپزخانه مانند کابینت، جزیره، میز ناهارخوری و … ساده تر باشد، به سبک مدرن نزدیک می شوید. سعی کنید رنگ کابینت ها و وسایل بزرگ مورد علاقه مانند یخچال و … را بر اساس اصول سبک مدرن انتخاب کنید.

سرویس مبل

سرویس مبل یکی از مهم ترین وسایل در هر خانه ای است. همانطور که اشاره کردیم در سبک مدرن ست مبلمان کاملا ساده و راحت است. در سرویس مبل راحتی که به سبک مدرن استفاده می شود، مدل مبلمان عجیب و غریب با رنگ های فانتزی و تند را نخواهید دید; هر چیزی که برای سرویس مبل استفاده می شود بسیار ساده است. برای تزیین محیط خانه می توانید علاوه بر مبلمان از عناصر دیگری نیز استفاده کنید. برای مثال می توانید از میز جلوی مبل یا میز عسلی ساده استفاده کنید. البته در استفاده از چنین عناصری باید تعادل را رعایت کنید و زیاده روی نکنید.

انتخاب فرش

خانه شما زمانی دکوراسیونی مدرن دارد که تمامی وسایل شما بر اساس اصول و استانداردهای سبک مدرن انتخاب شده باشد. در خانه هایی با سبک مدرن برای انتخاب فرش معمولا فرش هایی انتزاعی و فانتزی و الهام گرفته از طرح های ساده انتخاب می کنند. البته می توانید از فرش های ایرانی نیز استفاده کنید که نقش و نگارهای متفاوتی دارند. در این صورت به سراغ فرش هایی بروید که زمینه آن ها همرنگ و طرح هایشان بی صدا است. فرش هایی با طرح شلوغ دکوراسیون شما را از سبک مدرن دور می کند.

تزیینات سقف و دیوار

در سبک های دیگر مانند سبک کلاسیک باید از دکوراسیون های رنگارنگ و متعدد برای محیط خانه استفاده کرد. به عنوان مثال، عناصر زیادی را در کنار سرویس خواب می بینید. کنسول یا میز آرایش چوبی به همراه میز پاتختی و پوف. در سبک مدرن، همه این عوامل برعکس خواهد بود. در این سبک تمرکز و تاکید بر روی دیوارهایی با پس زمینه ساده و قاب ساده است تا بتوان عناصر اصلی به کار رفته در محیط را به نمایش گذاشت. کاغذ دیواری هایی که برای سبک مدرن انتخاب می شوند باید کاملا ساده و بدون طراحی پیچیده باشند. در این سبک تنها از لوستر به عنوان عنصری ساده برای تزیین سقف استفاده می شود و به ندرت پیش می آید که عناصر برجسته ای را در این دکوراسیون مشاهده کنید.

تناژ رنگ خاص

یکی دیگر از راه های مدرن جلوه دادن دکوراسیون منزلتان استفاده از رنگ های خنثی است. در سبک مدرن می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید. اما در کل باید گفت که در سبک مدرن بیش از چند رنگ دیده نمی شود. به همین دلیل باید تن رنگ را رعایت کنید. مثلا رنگ ساده و خنثی انتخاب شود. استفاده از رنگ های فانتزی و چندگانه در سبک مدرن توصیه نمی شود. زیرا فضا را از سادگی خود دور می کند. بنابراین بهتر است برای انتخاب رنگ کنسول چوبی، میز ناهارخوری، المان های سرویس بهداشتی، سرویس خواب و … از رنگ های خنثی استفاده کنید.