با انتشار گزارش مالی انویدیا، این شرکت به یک تریلیون دلار تبدیل شد


واحد مرکز داده انویدیا تنها واحد تجاری این شرکت بود که رشد قابل توجهی در سال به سال داشت. درآمد 4.2 میلیارد دلاری این واحد در سه ماهه اول سال 2024 نسبت به درآمد 3.7 میلیارد دلاری سه ماهه مالی 2023 افزایش قابل توجهی داشته است. یکی از دلایل مهم رشد درآمد مرکز داده این شرکت موفقیت کسب و کارهای بزرگی بود که از جمله آنها می شد. به عنوان گوگل و دل.

به گفته WccfTech، واحد بازی انویدیا از نظر رشد متوالی از سایر بخش های این شرکت بهتر عمل کرده است. درآمد این شرکت از تجارت بازی در سه ماهه اول سال مالی 2024 معادل 2.2 میلیارد دلار بوده است.

کول کرس، مدیر مالی انویدیا رشد درآمد مرکز داده را به افزایش تقاضا برای محصولات مرتبط با هوش مصنوعی مولد نسبت داد. او اظهار داشت که محصولات Hopper و Ampere شرکتش در این بخش رو به رشد پیشرو هستند. خانم شاهی کارت های گرافیک سری RTX 40 انویدیا را دلیل مهم دیگری برای رشد درآمد واحد بازی این شرکت در سه ماهه اول سال 2024 اعلام کرد.

انویدیا پیش بینی می کند که درآمد این شرکت در سه ماهه مالی جاری به 11 میلیارد دلار برسد و بدین ترتیب اولین رشد بالقوه سالانه سه فصل اخیر را به ارمغان خواهد آورد. از سوی دیگر، وال استریت درآمد انویدیا در سه ماهه مالی جاری را 7.2 میلیارد دلار اعلام کرده است. به نظر می رسد این گزارش ها بر بازار نیز تأثیر داشته است، زیرا سهام انویدیا اکنون 27.71 درصد افزایش یافته است.