با افزایش درآمد، هواوی اعلام کرد که بر تحریم های آمریکا غلبه کرده و “بازگشت به تجارت عادی” را اعلام می کند.


هوآوی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که درآمد آن در سال 2022 0.4 درصد رشد خواهد کرد. این نشان می‌دهد که کاهش فروش محصولات هوآوی که ناشی از تحریم‌های شدید آمریکا بود، متوقف شده است. هوآوی یکی از بزرگترین برندهای چینی است که در زمینه های مختلفی مانند تجهیزات شبکه، تلفن همراه و لپ تاپ فعالیت می کند.

به گزارش رویترز، با وجود رشد متوسط ​​درآمد سالانه هواوی، رئیس موقت این شرکت نسبت به آینده خوشبین است. اریک شاو او در نامه ای به کارمندان سال نو میلادی گفت که هواوی به محدودیت های ایالات متحده عادت کرده است و کسب و کارش به “کسب و کار معمول” بازگشته است.

به گفته اریک شو، هواوی در سال گذشته توانسته است 636.9 میلیارد یوان (91.53 میلیارد دلار) درآمد کسب کند. این شرکت در سال 2021 موفق به کسب 634 میلیارد یوان (91.2 میلیارد دلار) شده بود.

طبق محاسبات بلومبرگ، فروش هواوی در سه ماهه پایانی سال 2022 با 7.2 درصد رشد به 191 میلیارد یوان (27.4 میلیارد دلار) رسید.

رئیس موقت هواوی در مورد شرایط اقتصادی در سال 2023 هشدار داده است، اما گفته است که تقاضا برای محصولات فناوری در دراز مدت تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. او دقیقاً نگفت که هواوی چگونه می‌خواهد محدودیت‌ها را دور بزند. این شرکت در سه سال اخیر بودجه سنگینی را به تحقیق و توسعه اختصاص داده است تا وابستگی خود را به شرکت های آمریکایی کاهش دهد.

اریک شاو می گوید: “در سال 2022 توانستیم با موفقیت خود را از بحران خارج کنیم. ما توانستیم خود را روی پای خود نگه داریم زیرا با هم جنگیدیم و متحد بودیم.”

در سال 2019، هوآوی موفق شد رکوردشکنی درآمد 122 میلیارد دلاری را به دست آورد. این شرکت در سال ۲۰۱۹ در مدت زمان کوتاهی به برترین برند صنعت موبایل تبدیل شد. دولت آمریکا در همان سال هواوی را تحریم کرد.

مقالات مرتبط

دونالد ترامپرئیس‌جمهور سابق آمریکا هنگام امضای تحریم‌های هواوی گفت که این شرکت “تهدیدی برای امنیت ملی” است و روابط نزدیکی با دولت چین دارد. هواوی این ادعاها را رد می کند. یکی از بزرگترین محدودیت های هواوی عدم دسترسی به سیستم عامل اندروید است. در همین راستا هواوی یک سیستم عامل اختصاصی به نام هارمونی توسعه داد.

تحریم های آمریکا کسب و کار موبایل هواوی را فلج کرد و این شرکت اکنون از 10 برند برتر خارج شده است. هواوی از طریق تجارت تجهیزات شبکه و تجارت ابری خود به درآمدزایی ادامه می دهد. با گذشت زمان، این شرکت سرمایه گذاری بیشتری در صنعت خودروهای الکتریکی کرده است. هواوی در تلاش است تا با ورود به بازارهای جدید از وابستگی بیش از حد به یک صنعت جلوگیری کند.