بالاتر از سامسونگ و شیائومی؛ اپل اکنون برترین برند در بازار موبایل است


طبق گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، فروش گوشی های هوشمند در طول فصل تعطیلات 2022 تقریباً 20 درصد کاهش سالانه داشته است. کاهش فروش گوشی به دلیل کاهش تقاضای مشتریان به دلیل افزایش تورم و مشکلات اقتصادی است. به گفته IDC، این اولین بار در تاریخ است که فروش سه ماهه گوشی های هوشمند تا این حد کاهش می یابد.

عملکرد ضعیف در طول فصل تعطیلات، حجم محموله‌های تلفن در سال 2022 را به پایین‌ترین سطح از سال 2013 رساند. IDC می‌گوید سال گذشته 1.21 میلیارد گوشی هوشمند فروخته شد، اما برای اولین بار در تاریخ، فصل تعطیلات 2022 شاهد کاهش فروش نسبت به سال گذشته بود. فصل تعطیلات 2021.

IDC می گوید که شرکت های فعال در بازار موبایل رویکرد محتاطانه ای برای عرضه دستگاه های جدید دارند. در کنار کاهش تقاضا از سوی مردم، گوشی های امروزی تا حدود زیادی پیشرفت های لازم را تجربه کرده اند و امکانات اضافی زیادی را در نسل های جدید ارائه نمی دهند.

IDC می گوید مردم در اکثر بازارهای بزرگ قبل از خرید یک دستگاه جدید به مدت 40 ماه از تلفن های خود استفاده می کنند. این روند سالهاست که در بازار موبایل دیده می شود. اپراتورهای AT&T و Verizon در سال 2019 هشدار دادند که نرخ ارتقاء محصول به پایین ترین حد خود رسیده است.