بازیگران مخالف دادن صدای خود به هوش مصنوعی هستند


به گزارش TechSpot، توسعه خیره کننده هوش مصنوعی در ماه های اخیر، که ممکن است برای شرکت های بزرگی که به دنبال کسب درآمد هستند هیجان انگیز باشد، باعث وحشت مردم شده است. مردم نگران این هستند که چگونه فناوری بر طیف گسترده ای از مشاغل تأثیر می گذارد.

از وکلا گرفته تا برنامه نویسان، طراحان گرافیک و حتی معلمان به طور بالقوه در معرض تهدید هستند. یکی از صنایعی که در مورد هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده است صداپیشه ها هستند که از بسیاری از آنها خواسته شده است که از حق استفاده از صدای خود صرف نظر کنند تا شرکت ها بتوانند از تولید دیجیتال خود استفاده کنند، تکنیکی که می تواند جایگزین خود بازیگران شود.

توانایی بازتولید صدای بازیگران امکان ساخت نمایش‌ها و فیلم‌هایی را می‌دهد که سال‌ها پیش امکان‌پذیر نبودند. به عنوان مثال، جیمز ارل جونز اجازه داد تا به طور مصنوعی صدای دارث ویدر، نقشی که او 45 سال پیش بازی کرد، بازسازی شود. در سری جدید Obi-Wan Kenobi، صدای او به عنوان صدای او در سال 1977 بازسازی شد. کارگردان جوزف کوشینسکی گفت که صدای مرد یخی برای وضوح در Topgun: Maverick به دلیل وضعیت سلامتی بازیگر وال کیلمر به صورت دیجیتالی تغییر یافته است.

البته استفاده از هوش مصنوعی در صنعت صوتی جنبه مثبت کمتری دارد. مطابق با مادربرد، اکنون تعداد بیشتری از بازیگران به صورت قراردادی متعهد هستند که حق استفاده از صدای خود را حتی بدون دستمزد از دست بدهند. این نشریه اشاره می‌کند که امروزه بسیاری از شرکت‌ها خدمات شبیه‌سازی، تولید و میکس صدا را با حداقل 30 دلار در ماه ارائه می‌دهند. برخی از وب سایت ها این سرویس را با آپلود فایل صوتی ضبط شده ارائه می کنند و امکان ایجاد صدای جدید با هوش مصنوعی را بدون رضایت صاحب آن فراهم می کنند.

فریدا وولف، صداپیشه بازی هایی از جمله Apex Legends، می گوید: «توسعه دهندگان بازی، استودیوهای انیمیشن و شاید مشتریان تبلیغاتی می توانند با انتقال صدای من به هوش مصنوعی اجراهایی ایجاد کنند که نه تنها جبرانی دریافت نمی کنند، بلکه به آن اهمیت می دهند. آژانس من از آن خبر نخواهد داشت.

تیم فریدلندر، رئیس و بنیانگذار انجمن ملی صداپیشگان (NAVA)، می گوید که این روزها قراردادهایی که به تهیه کنندگان اجازه می دهد صدای بازیگران را با هم ترکیب کنند، رایج شده است و بازیگران گاهی اوقات متوجه نمی شوند که این شرایط به قراردادهایشان اضافه شده است. . گاهی به کسانی که اعتراض می کنند گفته می شود که بدون موافقت با این شرایط استخدام نمی شوند.

در حالی که بعید است ستاره های هالیوود زیر بار چنین توافقی بروند تا صدای آنها دیجیتالی شود. کسانی که سعی می کنند وارد این تجارت شوند و تمام وقت کار کنند تا مخارج زندگی خود را تامین کنند، از این موضوع رنج می برند. فریدلندر می‌گوید: «این مشاغل همان‌هایی هستند که ابتدا برای میکس صدا از دست می‌روند و این به بخش بزرگی از صنعت آسیب می‌زند.»

فناوری تولید صدا همیشه در حال رشد و بهبود است. ابزار هوش مصنوعی صوتی مایکروسافت با نام Vall-E می‌تواند یک نمونه سه ثانیه‌ای از صدای یک فرد را با لحن و صدای فرد به‌طور کامل تکرار کند. همانند دیپ فیک، نگرانی در مورد احتمال سوء استفاده از این ابزارها وجود دارد. از جمله جعل هویت سیاستمداران یا فریب دادن مردم برای صحبت با خانواده و دوستان یا مقامات و ارائه اطلاعات حساس.

Song Won Cho صداپیشه این بازی و انیمیشن که ProZD نام دارد، قلب هنرمندان را اینگونه بیان کرد: «من کاملاً با این کار مخالفم. صدایی که توسط هوش مصنوعی ایجاد می شود، روح و خودانگیختگی یک اجرای واقعی را ندارد. وی افزود: من فقط امیدوارم که ترکیب صداها به کلی از بین برود. اما حداقل باید به بازیگران اجازه داد که با استفاده از آنها موافقت نکنند.”