بازار سیاه ChatGPT در چین در حال رونق است


بایدو می گوید چت ربات هوش مصنوعی این شرکت می تواند به درخواست های کاربران به زبان انگلیسی پاسخ دهد و در درجه اول سعی می کند تفاوت های ظریف بین چینی و انگلیسی را درک کند. رابین لیمدیر عامل بایدو در گزارش درآمد سه ماهه چهارم 2022 اعلام کرد که هوش مصنوعی شرکتش در موتور جستجو و دستیار صوتی Xiaodu ادغام خواهد شد.

این غول فناوری چینی همچنین از این فناوری در سایر مشاغل بزرگ مانند AI Cloud و سیستم رانندگی خودکار آپولو استفاده خواهد کرد. در روزی که بایدو جزئیات برنامه های هوش مصنوعی خود را اعلام کرد، سهام آن در بورس هنگ کنگ 15 درصد افزایش یافت.

یک هفته پس از انتشار خبر هوش مصنوعی بایدو، یک شرکت چینی دیگر به نام iFlyTech که در ساخت سیستم های تشخیص صدا مشهور است، چت بات هوش مصنوعی جدیدی را معرفی کرد. این شرکت ابزار هوش مصنوعی خود را در ماه مه در دسترس عموم قرار خواهد داد و مطمئن است که همان جهش تکنولوژیکی ChatGPT را خواهد داشت.

Tencent همچنین در 27 فوریه اعلام کرد که تیم جدیدی در این شرکت در حال کار بر روی جایگزینی برای ChatGPT است. در همین حال، شرکت‌های تجارت الکترونیک Alibaba و JD.com و غول بازی NetEase همگی اعلام کرده‌اند که در حال ساخت ربات‌های چت هوش مصنوعی هستند.

وانگ هویونیکی از بنیانگذاران غول تحویل غذای چینی Meituan در ماه فوریه در پلتفرم رسانه اجتماعی Jike گفت که در حال استخدام کارمندان جدید برای ساخت رقیب هوش مصنوعی OpenAI است و 230 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز و 50 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز برای تامین مالی پروژه جمع‌آوری می‌کند. . خودش را تضمین کرده است.

دولت چین به اهمیت توسعه هوش مصنوعی پی برده است. در سندی که توسط اداره اقتصاد و اطلاعات شهرداری پکن در 13 فوریه منتشر شد، قول داده شده است که شرکت‌های برتر داخلی چین به یکدیگر کمک کنند تا رقیبی برای ChatGPT بسازند.

جفری دینگاستادیار علوم سیاسی در دانشگاه جورج واشنگتن با اشاره به GPT می گوید: چین در ایجاد رقیبی برای ChatGPT پیشرو خواهد بود و شرکت های مختلف پایه های مورد نیاز را برای توسعه مدل های بزرگی مانند GPT-3 گذاشته اند. همچنین، دینگ اعلام شده است که بایدو، هواوی، اینسپور و تنسنت همگی این مدل ها را ساخته اند و شاید نتیجه کار آنها دور از دسترس شرکت های آمریکایی نباشد.