این وب سایت نشان می دهد که کدام برنامه ها با تراشه های اختصاصی اپل سازگار هستند


اگر قصد دارید یکی از مک بوک های جدید اپل را انتخاب کنید، ممکن است نگرانی هایی در مورد سازگاری برنامه ها با پردازنده های سری M این شرکت داشته باشید. تراشه های سری M1 و M2 بر اساس معماری ARM ساخته شده اند، به این معنی که دستورالعمل ها را متفاوت از اکثر رایانه های شخصی و لپ تاپ های معمولی درک می کنند و در نتیجه، نرم افزار باید به طور خاص برای این تراشه ها بهینه شود. اکنون می توانید از طریق یک وب سایت جالب بررسی کنید که کدام برنامه ها برای پردازنده های سفارشی اپل بهینه شده اند.

وب سایت Is Apple Silicon Ready به عنوان منبعی برای فهرست کردن برنامه هایی است که با پردازنده های سری M اپل سازگار هستند. این پلتفرم از داده‌های جمع‌سپاری استفاده می‌کند تا نشان دهد کدام نسخه از برنامه‌ها برای تراشه‌های غول فناوری کوپرتینویی بهینه شده‌اند. اگر برنامه مورد نظر شما بر روی پردازنده های اپل اجرا نمی شود، این وب سایت امکان اجرای آن با ابزار Rosetta را نیز نشان می دهد. علاوه بر این، اگر اطلاعاتی در مورد پشتیبانی از تراشه های اپل برای نسخه های بعدی یک برنامه وجود داشته باشد، آن را به کاربر نمایش می دهد.

به عنوان مثال، اگر برنامه مسنجر فیس بوک را در وب سایت Is Apple Silicon Ready بررسی کنید، واضح است که برنامه بدون هیچ مشکلی از طریق Rosetta در رایانه های جدید اپل اجرا می شود.

در حال حاضر اکثر اپلیکیشن های مهم با پردازنده های اختصاصی سری M اپل سازگاری دارند، اما همچنان برخی از اپلیکیشن ها روی این تراشه ها به خوبی اجرا نمی شوند.