این قلم علاوه بر صفحه نمایش، روی کاغذ نیز می نویسد


CES به پایان رسیده است و توصیه می شود بهترین نوآوری های هر بخش از رویداد را که در زومیت آماده کرده ایم، مرور کنید. MSI امسال در کنار محصولات مختلف خود از قلم جذابی به نام Pen 2 رونمایی کرد که از نوک گرافیتی بهره می برد و با جدیدترین لپ تاپ های سری Creator Z17 HX Studio و CreatorPro Z17 HX Studio عرضه می شود.

قلم MSI Pen 2 از سیستم بازخورد MPP 2.6 مایکروسافت برای ارائه تجربه نوشتن بهتر روی صفحه نمایش لمسی استفاده می کند. این محصول از 4096 سطح فشار پشتیبانی می کند و به گفته سازنده می توانید با هر بار شارژ تا 32 ساعت با آن کار کنید. این ویژگی ها برای یک قلم جدید نیستند، اما محصول ذکر شده ویژگی جالبی دارد که تا به حال ندیده بودیم.

قلم MSI 2 با وزن 14.5 گرم و نوک گرافیتی، قابلیت نوشتن بر روی صفحه نمایش لپ تاپ های MSI و همچنین نوت بوک های کاغذی معمولی را دارد. اگر باور این موضوع برایتان سخت است، ویدیوی زیر را تماشا کنید.

اینکه چگونه MSI موفق به تولید خودکاری با قابلیت نوشتن بر روی صفحه لمسی و کاغذ شده است هنوز مشخص نیست. یکی از نمایندگان این شرکت به ZDNet گفت که نوک Pen 2 به گونه ای طراحی شده است که به اندازه کافی تیز برای نوشتن روی کاغذ معمولی و به اندازه کافی نرم برای استفاده در صفحه نمایش های لمسی بدون خراش روی صفحه نمایش است.

در حال حاضر، قلم MSI Pen 2 به عنوان یک لوازم جانبی با لپ تاپ های Creator Z17 HX Studio و CreatorPro Z17 HX Studio عرضه می شود و نمی دانیم که آیا به صورت جداگانه فروخته می شود یا خیر. گفتنی است این دو لپ تاپ در بهمن ماه روانه بازار خواهند شد.