این سند ساخت Google Pixel Fold را تایید می کند


ظاهرا گوگل با عرضه سری پیکسل 6 و پیکسل 7 توانسته جایگاه خود را در بازار گوشی های هوشمند بازیابد. این گوشی‌ها از دوربین‌های باکیفیت استفاده می‌کنند و برخی از ویژگی‌های انحصاری اندروید از ابتدا برای محصولات ارائه شده است. ویژگی هایی که تحسین بسیاری از کاربران و کارشناسان را برانگیخته است. Pixel Fold دستگاه دیگری از مجموعه گوشی های غول جستجوی اینترنتی است که افراد زیادی مشتاقانه منتظر رونمایی از آن هستند. تغییراتی که اخیرا در کد داخلی یکی از برنامه های گوگل مشاهده شده است نشان می دهد که دستگاه مذکور احتمالا با قابلیتی به نام Flip to Shhh عرضه خواهد شد و این بار دیگر عرضه اولین گوشی تاشو این شرکت را تایید می کند.

به گزارش Gizmochina، کد داخلی نسخه پایدار برنامه Digital Wellbeing شامل رشته ای به نام pref_auto_dnd_enable_foldable_summary است که نشان می دهد برای فعال شدن عملکرد مزاحم نشوید (DND)، کاربران باید مطمئن شوند که گوشی آنها روی سطح صافی قرار دارد. و تا شده و فعال است. فعال کردن این ویژگی باعث ایجاد لرزش ملایم می شود. این کد به تنهایی تاییدیه بسیار مهمی برای عرضه گوشی تاشو گوگل است. کد مشابهی برای سایر دستگاه های سری پیکسل از جمله پیکسل 7 وجود دارد، با این تفاوت که کلمه Foldable از روی آن حذف شده است.

طبق گزارش‌های قبلی، پیکسل فولد از یک نمایشگر OLED تاشو ۷.۵۷ اینچی و یک نمایشگر خارجی ۵.۶ اینچی استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، انتظار می رود این دستگاه به تراشه Tensor G2 و 12 گیگابایت رم مجهز شود. شایعات اخیر حاکی از آن است که رزولوشن صفحه نمایش داخلی این دستگاه 2208 در 1840 پیکسل و حداکثر روشنایی آن 1200 نیت خواهد بود و از نرخ رفرش 120 هرتز نیز پشتیبانی خواهد کرد. حال باید منتظر ماند تا ببینیم گوگل اولین گوشی تاشو خود را با چه قیمتی عرضه می کند و آیا می تواند رقیبی شایسته برای گوشی های تاشو پرچمدار سامسونگ مانند گلکسی فولد 4 باشد یا خیر. با این حال، قیمت مناسب می تواند یکی از مهم ترین ویژگی های پیکسل فولد برای ترغیب مشتریان به خرید این محصول باشد.