این خودروی چینی از طریق هوش مصنوعی با راننده صحبت می کند


بایدو، یکی از بزرگترین شرکت های چینی که بیشتر به خاطر موتور جستجوی وب خود شناخته شده است، قصد دارد یک خودروی الکتریکی جدید مجهز به چت بات هوش مصنوعی را روانه بازار کند. بایدو با این اقدام سعی در برقراری ارتباط مکالمه محور بین راننده و خودرو دارد.

محبوبیت هوش مصنوعی به چین انگیزه بیشتری برای تمرکز در این زمینه داده است، حتی در شرایطی که ایالات متحده صادرات تراشه های هوش مصنوعی پیشرفته به چین را ممنوع کرده است.

به گزارش GizmoChina، خودروی الکتریکی بایدو توسط یکی از شرکت های تابعه این شرکت به نام Jidu Auto که در صنعت خودرو فعالیت می کند، تولید می شود. بایدو اولین شرکتی در جهان است که چت بات ها را به خودروهای برقی اضافه کرد.

شیا ییپینگمدیرعامل Jidu Auto می گوید شاسی بلند مورد بحث Robo-01 نام دارد و در سه ماهه سوم سال 2023 با قیمت بسیار رقابتی وارد بازار خواهد شد.

خودروی Robo-01 چند ماه پیش رونمایی شد. بایدو می گوید Robo-01 می تواند تا 600 کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند. مدل ویژه این خودرو با قیمت پایه 399800 یوان (55245 دلار) در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. شیا ییپینگ می گوید که با وجود کاهش قیمت محصولات تسلا نسبت به رشد فروش جیدو اتو خوشبین است.

ChatGPT که توسط OpenAI توسعه یافته است، یکی از خبرسازترین ابزارهای هوش مصنوعی در جهان است. این چت بات کد می نویسد، به سوالات پاسخ می دهد و حتی شعر می نویسد. محبوبیت ChatGPT باعث شد مایکروسافت 10 میلیارد دلار در شرکت سازنده این چت بات سرمایه گذاری کند. از طرفی گوگل و شرکت های دیگری مانند بایدو و علی بابا چت بات های مخصوص به خود را معرفی کرده اند.

پروژه تولید خودروی الکتریکی مجهز به چت بات، بخشی از برنامه گسترده بایدو برای تبدیل شدن به یکی از برندهای اصلی در بازار خودروهای الکتریکی است. بایدو با محصول جدید خود سعی دارد خودرویی متفاوت را در اختیار مشتریان قرار دهد.