این خودروی برقی با «نمک» بیش از 950 کیلومتر را طی می کند.


خودروهای معمولی مقدار قابل توجهی گاز مضر را وارد جو می کنند و تولید خودروهای برقی برای حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است. اکثر کارشناسان بر این باورند که در حدود یک دهه، خودروهای الکتریکی تا حد زیادی جایگزین خودروهای بنزینی خواهند شد. گسترش خودروهای الکتریکی می تواند به مبارزه با گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی کمک کند.

با وجود سال ها تلاش و میلیاردها دلار سرمایه گذاری، صنعت خودروهای الکتریکی همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می کند. یکی از بزرگترین مشکلات امروزی، زمان لازم برای شارژ کامل باتری خودرو است. به گزارش Boy Genius Report، ابرخودروی الکتریکی کوانتینو در تلاش است تا این مشکل مهم را حل کند.

ابرخودروی Quantino که در حال حاضر توسط شرکت NanoFlowcell در حال توسعه است، از مخلوط خاصی از آب نمک استفاده می کند. نانوفلوسل این مخلوط را الکترولیت دو یونی می نامد.

مقالات مرتبط:

خودروی دو در نانوفلوسل می تواند تا 600 مایل (965 کیلومتر) را با یک مخزن مخلوط آب نمک طی کند. این بدان معناست که شما مجبور نیستید از طریق سرویس هایی مانند Google Maps به دنبال ایستگاه شارژ خودروی برقی باشید.

نانوفلوسل می گوید پس از تمام شدن انرژی خودرو نیازی نیست آن را شارژ کنید. در عوض، راننده باید باک خودرو را با مخلوط آب نمک مخصوص پر کند. خودروی جدید نانوفلوسل از این نظر مانند خودروهای معمولی است که در مدت زمان کوتاهی می توان آن را با بنزین پر کرد. با این رویکرد نوآورانه، خودرو Quantino مشکل زمان شارژ طولانی خودروهای الکتریکی را حل می کند.

علیرغم ایده‌های جالب شرکت‌هایی مانند نانوفلوسل، تسلا همچنان پیشروترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان است. خودروهای تسلا به باتری متکی هستند.