اینستاگرام با اضافه کردن قابلیت Notes با توییتر روبه‌رو می‌شود


چه با دوستان باشد و چه کاوش، علایق مشترک با افراد دیگر دلیل استفاده از اینستاگرام برای برقراری ارتباط با یکدیگر است. از این رو اینستاگرام به روز رسانی هایی را دریافت کرده است که با کمک آنها می توانیم به دوستان نزدیک شویم.

قابلیت یادداشت های اینستاگرام

در نهایت، قابلیت یادداشت های اینستاگرام برای همه کاربران در دسترس است و اکنون می توانید یادداشت های کوتاهی از افکار یا رویدادهای اطراف خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. یادداشت های اینستاگرام پست های کوتاهی هستند که در آن تنها 60 کاراکتر متشکل از متن و ایموجی قابل انتشار است و بسیار شبیه به وضعیت فراموش شده است. اینستاگرام می خواهد با این قابلیت با توییتر رقابت کند. اما در حال حاضر، این ویژگی مزیت رقابتی قابل توجهی برای رقابت با ماهیت متن محور توییتر ندارد.

قابلیت یادداشت های اینستاگرام

برای ارسال یادداشت، از نوار منوی بالا به بخش inbox (دایرکت) حساب اینستاگرام خود بروید. در این قسمت پس از آپدیت اپلیکیشن، گزینه جدید «یادداشت بگذارید» را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید و هر یادداشتی را که می خواهید به دوستانتان نشان دهید تایپ کنید و انتخاب کنید که به چه کسی نشان داده شود و در نهایت روی گزینه Share در بالا ضربه بزنید.

یادداشت منتشر شده اینستاگرام مانند استوری به مدت 24 ساعت در بالای صندوق پستی دوستان و فالوورهای شما نمایش داده می شود و می توانند به آن پاسخ دهند و مانند استوری تمامی پاسخ ها به صورت دایرکت دریافت می شود.

اینستاگرام اعلام کرده است که با توجه به بازخوردهای مثبتی که از بخش استوری اینستاگرام دریافت کرده است، دو ویژگی جدید را به این بخش اضافه کرده و آنها را آزمایش خواهد کرد. یکی از قابلیت ها مربوط به قابلیت Add Yours Chain Stories است که قبلا معرفی شده بود که کاربران می توانند با اشتراک گذاری استوری و راه اندازی زنجیره استوری خود را به اشتراک بگذارند و سایر دوستان و کسانی که استوری را دیده اند با کلیک کردن استوری خود را به اشتراک بگذارند. روی گزینه Add Yours

آن را در ویژگی اینستاگرام ارسال کنید

اکنون با اضافه شدن گزینه «Pass it on» در Add Yours، می توانید دوستان خود را برای شرکت در ترند دعوت کنید. در حال حاضر این قابلیت به عنوان آزمایشی برای برخی افراد فعال شده است تا در آینده در دسترس عموم قرار گیرد. یکی دیگر از قابلیت هایی که اینستاگرام به صورت آزمایشی معرفی کرده «Candid Stories» نام دارد.

ویژگی Candid در استوری اینستاگرام راهی برای ضبط و به اشتراک گذاری رویدادها در زمان واقعی است و فقط با کسانی به اشتراک گذاشته می شود که یک Candid Story یا به عبارت دیگر “Intimate Story” نیز منتشر کرده اند. این ویژگی شباهت زیادی به مکانیزم اپلیکیشن BeReal دارد. در این شبکه اجتماعی، هر روز در ساعات مختلف به کاربران اطلاع داده می شود که این فرصت را دارند که در عرض دو دقیقه عکس بگیرند و بدون ویرایش و فیلتر آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

قابلیت Candid Story اینستاگرام

قابلیت Candid اینستاگرام به کاربر این امکان را می‌دهد تا با تنظیم یک یادآور، اعلان دریافت کند و یک استوری واقعی را در لحظه به اشتراک بگذارد. لازم به ذکر است که اعلان را می توان در تنظیمات غیرفعال کرد. ویژگی مشابهی نیز در بخش استوری فیس بوک در حال آزمایش است.

پروفایل گروه

اینستاگرام قبلاً امکان ایجاد چت های گروهی را فراهم کرده است که در آن کاربران می توانند محتوای سرگرم کننده را به اشتراک بگذارند یا خاطرات خود را یادآوری کنند یا حتی برای ملاقات با دوستان خود برنامه ریزی کنند. با این حال، یکی دیگر از ویژگی های جدید در حال آزمایش است که راه های بیشتری برای همکاری و ارتباط با دوستان به عنوان یک گروه ارائه می دهد.

ویژگی پروفایل های گروهی

ویژگی Group Profiles قابلیتی است که کاربران می توانند از آن برای ایجاد نوع جدیدی از نمایه به صورت گروهی برای اشتراک گذاری پروفایل با دوستان خود و انتشار استوری استفاده کنند. این پست و داستان فقط برای اعضای اضافه شده به نمایه در دسترس است و به دنبال کنندگان نشان داده نخواهد شد. گفته می شود امکان افزودن 5000 در این نوع پروفایل وجود دارد که مشابه گروه های فیس بوک و تلگرام است. در حال حاضر این ویژگی در کانادا در حال آزمایش است.

ویژگی مجموعه های مشارکتی

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید اینستاگرام که دوره آزمایشی خود را سپری می‌کند، Collaborative Collections نام دارد. حتما از قابلیت ذخیره پست اینستاگرام استفاده کرده اید. در این قابلیت کاربر می تواند پست های ذخیره شده را در مجموعه ها ذخیره کند و هر مجموعه را نامگذاری کند.

اکنون گزینه جدیدی به این قابلیت اضافه شده است که کاربران می توانند پست های مورد نظر خود را در مجموعه های اشتراکی همراه با دوستان خود ذخیره کنند. بنابراین، امکان افزودن پست ها به مجموعه به طور مستقیم در فید وجود دارد. همچنین می توانید از طریق دایرکت یک پست ارسال کنید و از داخل دایرکت در مجموعه اشتراک گذاری شده ذخیره کنید.

این قابلیت هنوز برای همه کاربران در دسترس نیست و اینستاگرام آن را به صورت آزمایشی راه اندازی کرده است.

نظر شما کاربران زومیت در مورد قابلیت Notes اینستاگرام چیست؟