اینتل شارژ لپ تاپ را با پردازنده های Lunar Lake عالی می کند


سال گذشته اینتل معماری Raptor Lake را برای پردازنده های دسکتاپ معرفی کرد و در نمایشگاه CES 2023 شاهد رونمایی از تراشه های لپ تاپ مبتنی بر این معماری بودیم. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تیم آبی معماری Meteor Lake را به عنوان جایگزینی برای Raptor Lake معرفی خواهد کرد. بعد از Meteor Lake، دریاچه Arrow و سپس Lunar Lake خواهد بود. Wccftech می گوید که پس از یک دوره طولانی سکوت، اینتل جزئیات جدیدی در مورد معماری دریاچه قمری ارائه کرده است.

معاون اجرایی کسب و کار CCG اینتل می گوید پردازنده های سری Lunar Lake از معماری و طراحی کاملاً جدیدی استفاده خواهند کرد. Lunar Lake قرار است در درجه اول بر روی بهبود عملکرد به ازای هر وات در دنیای لپ‌تاپ تمرکز کند. اینتل می گوید جزئیات بیشتری را در کنفرانس مالی جدید خود در دو هفته دیگر ارائه خواهد کرد.

سال گذشته اینتل در حاشیه کنفرانس هاچیپس اعلام کرد که پردازنده های سری Lunar Lake با توان 15 وات انرژی بسیار کمی مصرف می کنند و منجر به تولید لپ تاپ هایی با شارژدهی عالی خواهند شد. معماری دریاچه قمری از لیتوگرافی زیر 20A استفاده خواهد کرد. معماری که هنوز به تولید انبوه نرسیده است.

Lunar Lake قرار است بر اساس طراحی تراشه ساخته شود. در این طرح چند تراشه بر روی یک بستر قرار می گیرند. برخی از تراشه های استفاده شده در Lunar Lake توسط شرکت های دیگر ساخته خواهد شد.