ایلان ماسک می گوید اپل تهدید کرده است که سرویس توییتر را در اپ استور متوقف خواهد کرد


الون ماسک ادعا می‌کند که اپل تهدید کرده است که به دلایل نامشخصی از ارائه برنامه توییتر در اپ استور آنلاین خودداری می‌کند. این ادعا در حالی مطرح شد که ایلان ماسک در توییت دیگری گفته بود که اپل تا حد زیادی تبلیغات در توییتر را متوقف کرده است. ماسک همچنین در یک نظرسنجی از اپل خواسته است تا جزئیات سانسور انجام شده بر روی پلتفرم های این شرکت را منتشر کند که کاربران را تحت تأثیر قرار می دهد.

تحلیلگران هفته‌ها پیش پیش‌بینی کردند که پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، رابطه این شبکه اجتماعی مبتنی بر متن با اپل در حاشیه خواهد بود. ماسک قبلا از اپل به خاطر هزینه های اپ استور انتقاد کرده بود و آن را “مالیات اینترنتی” نامید.

فیل شیلررئیس اپ استور اندکی پس از بازگشت حساب کاربری رئیس جمهور سابق آمریکا به توییتر، حساب کاربری خود را در این شبکه اجتماعی حذف کرد تا به شایعات در مورد رابطه توییتر و اپل دامن بزند.

تیم کوکمدیرعامل اپل دو هفته پیش در مصاحبه ای با CBC News به تحولات توییتر واکنش نشان داد. کوک گفت که مدیران توییتر گفته اند که به نظارت بر محتوا ادامه خواهند داد و او روی این قول حساب می کند.

در همین حال، ایلان ماسک گفته است که قصد دارد سختگیری های توییتر را کاهش دهد. او می‌خواهد حساب‌های معلق توییتر را به پلتفرم بازگرداند، اقدامی که بدترین کاربران اینترنت را به توییتر بازگرداند.

مقالات مرتبط:

به گزارش The Verge، توییتر مدت زیادی است که قوانین نظارت بر محتوای اپ استور را آزمایش می کند. اپل قبلاً با موفقیت پلتفرم هایی مانند Discord و Tumblr را مجبور کرده بود تا محتوای توهین آمیز را به طور کامل مخفی یا مسدود کند. توییتر یکی از معدود پلتفرم‌های بزرگ امروزی است که انتشار محتوای زشت را خلاف قوانین خود نمی‌داند. افشاگری های یکی از مدیران سابق توییتر نشان می دهد که این شبکه اجتماعی بارها با سیاست های اپل در خصوص محتوایی مانند توهین نژادی یا هشتگ حاوی توییت های بزرگسالان مخالفت کرده است.

اگر ادعای ماسک درست باشد، این احتمال وجود دارد که اپل در بهترین حالت به توییتر اجازه انتشار آپدیت جدید را نخواهد داد و در بدترین حالت به حضور توییتر در اپ استور پایان خواهد داد. حذف کامل توییتر از اپ استور عواقب شدیدی برای این شبکه اجتماعی خواهد داشت.