ایلان ماسک دور جدیدی از اخراج در تیم فروش توییتر را آغاز کرده است


به گزارش Verge، الون ماسک دور جدیدی از اخراج‌ها را در توییتر آغاز کرده است که این بار بر تیم فروش تمرکز دارد. افراد آگاه ادعا می کنند که ایلان ماسک با هدف ایجاد تعادل بین تیم های داخلی، کارمندان بیشتری را اخراج می کند. با این حال، هنوز مشخص نیست که چند کارمند توییتر شغل خود را از دست داده اند.

هفته گذشته، ایلان ماسک به عنوان اولین قدم به اخراج کارمندان بیشتری فکر کرد رابین ویلر ویلر اخراج شده رئیس تیم فروش تبلیغات توییتر بود که از سمت خود استعفا داد. اما ماسک او را متقاعد کرد که در توییتر بماند. فقط یک هفته بعد، ماسک دستور اخراج ویلر را امضا کرد.

نایب رئیس تیم همکاری تجاری در توییتر نیز برکنار شده است. زیرا او و رابین ویلر با اخراج نیروهای بیشتری موافقت نکرده اند. سارا روزنیکی از مدیران واحد آمریکایی توییتر جمعه گذشته این شرکت را ترک کرد. گفته می شود رئیس شعبه فرانسوی توییتر نیز از سمت خود استعفا داده است.

مقالات مرتبط:

دور جدید اخراج‌ها در حالی صورت می‌گیرد که صدها کارمند توییتر در روزهای اخیر با نزدیک شدن ضرب الاجل ایلان ماسک برای «فرهنگ سخت‌کوشی» استعفا داده‌اند. گفته می شود تعدادی از تیم های منتقد توییتر که مسئولیت پشتیبانی از وب سایت این شبکه اجتماعی را بر عهده داشتند به طور کامل از سمت خود کناره گیری کرده اند. تعدادی از این تیم ها اکنون تقریباً هیچ کارمندی ندارند. برخی از کارمندان سابق توییتر نسبت به آینده این شبکه اجتماعی ابراز نگرانی کرده اند.

مدت کوتاهی پس از خرید رسمی توییتر، ایلان ماسک نیمی از کارکنان این شبکه اجتماعی را اخراج کرد. قبل از بسته شدن قرارداد، توییتر حدود 7500 کارمند داشت.