ایلان ماسک در مورد ایده جاه طلبانه خود برای تبدیل توییتر به بانک صحبت می کند


همانطور که ورج می نویسد، الون ماسک مصمم به تبدیل توییتر به بانک. ماسک در اولین ملاقات حضوری با کارمندان توییتر گفت که این شبکه اجتماعی می تواند خدمات حسابداری پربازده، کارت بانکی، چک و وام ارائه دهد.

ایلان ماسک در همان لحظات اولیه جلسه حضوری صحبت در مورد مسائل مالی را آغاز کرد و گفت که این سرویس پرداخت یک “فرصت متحول کننده” برای توییتر است. ماسک می‌گوید هدف نهایی این است که کاربران توییتر بتوانند «فوراً و در زمان واقعی به هر نقطه از جهان پول ارسال کنند». ماسک می گوید که سیستم پرداخت در کنار «محتوای ویدیویی و سیستم پاداش برای سازندگان محتوا» و بهبود موتور جستجوی داخلی توییتر از اولویت بالایی برخوردار است.

توییتری که ایلان ماسک در مورد آن صحبت می کند چگونه خواهد بود؟ تصور کنید که همه کاربران تایید شده توییتر یک کیف پول دیجیتالی برای ذخیره پول داشته باشند و بتوانند مبلغ مورد نظر را “در هر نقطه از سیستم توییتر” ارسال کنند. در تئوری، چنین سیستمی می تواند برای پاداش دادن به سازندگان محتوا یا بازدیدهای ویدیویی پولی استفاده شود.

ایلان ماسک گفت توییتر به دنبال راه‌اندازی یک حساب پولی با بازده بالا است «به طوری که داشتن پول در حساب توییتر سودآورترین کاری است که می‌توانید انجام دهید». ماسک می گوید به جای سیستم های پیچیده و گران قیمت کارت اعتباری در بانک های سنتی، “شما فقط یک حساب مالی در توییتر خواهید داشت که می تواند مثبت یا منفی باشد.”

ایلان ماسک می‌گوید در پلتفرم‌ها و مکان‌هایی که سیستم پرداخت توییتر را نمی‌پذیرند، می‌توان از کارت اعتباری استفاده کرد که مستقیماً به حساب مالی توییتر متصل می‌شود. کاربر حتی می تواند به چک های سنتی دسترسی داشته باشد.

وقتی یکی از کارمندان توییتر پیشنهاد کرد که ماسک ظاهراً به دنبال تبدیل شبکه اجتماعی به بانک با خدماتی مانند وام دادن است، مدیر عامل و رهبر توییتر پاسخ داد: “اگر به دنبال ارائه خدمات جامع به مردم هستید، نمی توانید کلید اصلی را از دست بدهید. عناصر.”

ایلان ماسک در گفتگو با کارمندان توییتر تلاش کرد تا سیستم مالی جدید را ساده کند: “سیستم های پرداخت عملا مبتنی بر تبادل اطلاعات هستند. از منظر اطلاعاتی، تفاوت زیادی بین انجام کاری مانند ارسال پیام خصوصی و پرداخت وجود ندارد. پول.”

ماسک می‌گوید قبل از افزودن سیستم پرداخت به توییتر موانع قانونی وجود دارد و این شبکه اجتماعی در تلاش است تا مجوز راه‌اندازی سرویس انتقال پول در واشنگتن را دریافت کند. گزارش های غیر رسمی می گویند استر کرافوردمردی که پشت سرویس جدید آبی توییتر قرار دارد، به عنوان مدیر عامل شرکت جدید پرداخت توییتر منصوب شد.

نباید فراموش کنیم که بین صرفه جویی در داده های کاربر و صرفه جویی در پول تفاوت های عمده ای وجود دارد. اگر اکانت شما هک شود و پیام های خصوصی شما فاش شود قطعا روز غم انگیزی خواهید داشت، اما اگر بانک شما هک شود و پول شما گم شود مشکلات بسیار بزرگتری خواهید داشت.

مقالات مرتبط:

ایلان ماسک با مدیریت شرکت های پرخطر غریبه نیست. امروز او رهبر شرکت هایی است که اتومبیل می سازند و موشک به فضا می فرستند. تسلا و اسپیس ایکس اگر اشتباهات بزرگی مرتکب شوند ممکن است یک شبه از کار بیفتند، اما این دو شرکت در حال حاضر امتیازات بسیار بیشتری نسبت به توییتر دارند. یکی از مهم ترین تفاوت ها داشتن مدیران و کارکنان بخش ایمنی است.

ایلان ماسک تقریبا نیمی از کارکنان توییتر از جمله تعداد زیادی از مهندسان نرم افزار را اخراج کرده است. گفته می شود در نتیجه اخراج این افراد، توییتر در هفته های آینده برای مدیریت سرویس های خود با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. شایعات می گویند که در روزهای اخیر افسر ارشد امنیت اطلاعات، افسر ارشد حریم خصوصی و افسر ارشد انطباق از سمت های خود استعفا داده اند.

در نگاه اول نمی توان انتظار داشت که تعداد زیادی از کاربران توییتر بخواهند از این شبکه اجتماعی به عنوان بانک استفاده کنند. ایده تبدیل توییتر به یک بانک کاملاً جدید نیست. ماسک قبلاً گفته بود که قصد دارد توییتر را به “برنامه همه چیز” تبدیل کند. در واقع ماسک به دنبال تبدیل توییتر به نوعی ابر اپلیکیشن مانند وی چت است تا خدمات مختلفی مانند سیستم پیام رسان، سیستم پرداخت و … در یک مکان ارائه شود.