ایلان ماسک از تغییرات شرکت سازنده ChatGPT شگفت زده شده است


الون ماسک، مدیر عامل تسلا به طور کلی به هوش مصنوعی نگاه مثبتی ندارد و به انسان ها در مورد توسعه بیش از حد این فناوری هشدار داده است. با افزایش محبوبیت هوش مصنوعی در نتیجه ابزارهایی مانند ChatGPT، ماسک بار دیگر در مورد هوش مصنوعی هشدار داده است.

ماسک یکی از بنیانگذاران OpenAI (شرکتی که ChatGPT را ایجاد کرد) است. در سال 2018، او تصمیم گرفت راه خود را با یکی از بزرگترین فعالان حوزه هوش مصنوعی به دلیل اختلاف نظر با هیئت مدیره OpenAI درباره مسیری که این شرکت در پیش گرفته بود، جدا کند. سال بعد، OpenAI از یک سازمان غیرانتفاعی به یک سازمان خصوصی انتفاعی تبدیل شد، تصمیمی که خشم ایلان ماسک را برانگیخت.

ایلان ماسک در توئیتی جدید می نویسد: “OpenAI به عنوان یک شرکت متن باز غیر متعارف برای مقابله با گوگل تأسیس شد (به همین دلیل است که من آن را هوش مصنوعی “Open” نامیدم). ، اساساً توسط مایکروسافت کنترل می شود.”

ماه گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری خواهد کرد. OpenAI سال ها در زمینه توسعه هوش مصنوعی سابقه دارد، اما با سرویس ChatGPT توانست نامی برای خود دست و پا کند. OpenAI همچنین به توسعه ربات چت موتور جستجوی بینگ کمک کرده است.

ایلان ماسک در اجلاس جهانی حکمرانی 2023 در دبی برگزار شد، گفت: هوش مصنوعی یکی از بزرگترین تهدیدها برای آینده تمدن است. ماسک همچنین چت ربات بینگ در توییتر را با “هوش مصنوعی در سیستم شوک که دیوانه می شود و همه را می کشد” مقایسه کرد.

با توجه به جنجال اخیر ربات چت بینگ، واکنش ایلان ماسک چندان تعجب آور نیست. این موتور جستجو در برخی موارد اظهارات تهدیدآمیزی کرده و حتی سعی در ایجاد اختلال در ازدواج یک روزنامه نگار داشته است.