ایالت آریزونا در مسیر قانونی کردن بیت کوین به عنوان ارز است


شرایط بیت کوین در سال گذشته چندان رضایت بخش نبود و ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال در مقایسه با بالاترین سقف قیمتی آن حدود 60 درصد کاهش یافت. این وضعیت باعث شد تبلیغات پیرامون بیت کوین کاهش یابد. البته بسیاری از افراد همچنان به موفقیت این ارز دیجیتال در آینده اعتقاد دارند وندی راجرز سناتور ایالت آریزونا یکی از آنهاست.

راجرز یکی از طرفداران جمهوری خواه دونالد ترامپ او در سال 2020 وارد سنای آریزونا شد. چند روز پیش، او لایحه ای را ارائه کرد که بیت کوین را به صورت قانونی در این ایالت تبدیل می کند. این در حالی است که در سال 2021 شاهد قانونی شدن بیت کوین به عنوان ارز در کشور السالوادور بودیم. حال اگر لایحه پیشنهادی تصویب شود راجرزبیت کوین مانند دلار در ایالت آریزونا یک ارز قانونی در نظر گرفته خواهد شد و شهروندان می توانند از آن برای پرداخت بدهی، مالیات و به عنوان ابزاری برای خرید و فروش استفاده کنند.

برخی از همکاران جمهوری خواه راجرز شامل جف ونینگر و جی دی مسنارد آنها حمایت خود را از صورتحساب های مربوط به قانونی شدن بیت کوین اعلام کرده اند. بدون حمایت دموکرات های ایالتی، این لوایح می تواند با حمایت مساوی از سوی سناتورها و نمایندگان ایالتی جمهوری خواه تصویب شود. جمهوریخواهان 16 کرسی از 30 کرسی سنای آریزونا و 31 کرسی از 60 کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارند.

با توجه به CNET، یک لایحه مشابه که راجرز ارائه شده در سال 2022، به سرعت سرنگون شد. او همچنین پیشنهاد کرده است که رای دهندگان در سال 2024 تصمیم بگیرند که آیا ارز دیجیتال باید در ایالات متحده از مالیات معاف شود یا خیر.

راجرز او در ماه آوریل در توییتی نوشت:

السالوادور یکی از کشورهایی است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی می پذیرد. این کشور توسط رئیس جمهور رهبری می شود نایب السلطنه بوکله، حدود 107 میلیون دلار برای خرید بیت کوین هزینه کرده است که ارزش این دارایی ها در حال حاضر به نصف کاهش یافته است. دولت این کشور همچنین ۲۶۸ میلیون دلار دیگر را برای راه‌اندازی زیرساخت دیجیتال بین دو سکه هزینه کرد که شامل یک مشوق ۳۰ دلاری برای همه کسانی است که برای پلتفرم کیف پول رسمی آن Chivo ثبت‌نام کردند.

منتقدان می‌گویند پذیرش بیت‌کوین هزینه‌ای بود که کشور بدهکار قادر به پرداخت آن نبود. طرفداران بیت کوین می گویند که ارز دیجیتال ابزار کارآمدتری برای حوله ها است.

آریزونا تنها ایالتی نیست که با مقررات ارزهای دیجیتال درگیر است. هفته گذشته، قانونگذاران در میسوری و می سی سی پی به دنبال تدوین قانونی برای محافظت از حقوق شهروندان برای استخراج بیت کوین بودند. فرآیندی که سال گذشته در نیویورک ممنوع شد.