اگر خالکوبی دارید، از خرید ساعت هوشمند خودداری کنید!


از نظر فنی، بندهای سینه دقیق تر از همتایان ساعت هوشمند خود هستند. این به این دلیل است که الکتروکاردیوگرافی ضربان قلب واقعی شما را اندازه گیری می کند، در حالی که سنسورهای PPG نبض شما را به عنوان نماینده ای برای ضربان قلب اندازه گیری می کنند. امروزه، شرکت‌ها حسگرهای PPG و الگوریتم‌های ضربان قلب را در ساعت‌های هوشمند و ردیاب‌های تناسب اندام به‌طور چشمگیری بهبود بخشیده‌اند، اما تسمه‌های قفسه سینه همچنان کمتر مستعد خطا هستند.

بسیاری از باندهای هوشمند دارای اتصال بلوتوث و ANT Plus هستند، بنابراین می توانند به راحتی با تجهیزات تناسب اندام و برنامه های تناسب اندام گوشی های هوشمند ارتباط برقرار کنند. حتی می توانید برای اطلاعات ضربان قلب آنها را با ساعت های هوشمند جفت کنید.

مشکل باندهای هوشمند این است که استفاده از آنها مانند ساعت های هوشمند یا سایر ابزارهای پوشیدنی آسان نیست. همچنین نمی توان از آنها برای پایش 24 ساعته ضربان قلب استفاده کرد.

حلقه های هوشمند

اگر روی انگشتان خود خالکوبی ندارید، حلقه هوشمند نیز گزینه خوبی برای بررسی سلامت جسمی شما است. آنها به اندازه ساعت های هوشمند محبوب نیستند، اما چند مزیت دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

استفاده از حلقه های هوشمند راحت تر است و به طور کلی فضای کمتری را روی دست اشغال می کند. همچنین، سنسورهای PPG آنها نور را به انگشت شما می تابد. در واقع، انگشت برای پایش ضربان قلب به مچ دست ترجیح داده می شود زیرا داده های نفوذی کمتری برای فیلتر کردن وجود دارد. به علاوه، پوست زیر انگشت ملانین (و احتمالاً جوهر) کمتری دارد و حسگرهای PPG کمتر گیج می‌شوند.

حلقه اورا موفق ترین و شناخته شده ترین حلقه هوشمند است. اگرچه این محصول در درجه اول یک ردیاب خواب و ریکاوری است، اما ویژگی های دیگری مانند نظارت بر ضربان قلب در حین ورزش، نظارت بر اکسیژن خون و ردیابی پریود نیز از زمان عرضه به آن اضافه شده است. همچنین ویژگی های اساسی تری مانند ردیابی گام، ضربان قلب در حالت استراحت و یادآوری ساعتی حرکت را ارائه می دهد.