اپل همچنان روی سرویس اشتراک آیفون کار می کند


مارک گارمنافشاگر کهنه کار بلومبرگ در سپتامبر امسال قبل از مراسم رونمایی از آیفون 14 گفت که اپل به دنبال معرفی یک سرویس اشتراک جدید برای خرید آیفون است. در آن زمان گفته می شد که سرویس اشتراک به کاربران اپل این امکان را می دهد تا با پرداخت ماهانه مشخصی، آخرین مدل آیفون را در کنار خدمات نرم افزاری مانند Apple TV Plus دریافت کنند.

در پایان اپل سرویس اشتراک iPhone+ را معرفی نکرد تا امکان توقف توسعه این پروژه قوت بگیرد. گارمین در گزارشی جدید می گوید هدف اولیه اپل ارائه سرویس اشتراک آیفون در سال 2022 یا نهایتاً 2023 بوده است و توسعه این سرویس همچنان ادامه دارد.

به گفته گارمین، قیمت آیفون به مرور زمان افزایش خواهد یافت و احتمالا در سال 2024 شاهد اولین آیفون اولترا با قیمت بسیار گران خواهیم بود. سرویس اشتراک خرید آیفون های جدید را آسان تر می کند.

در سال های اخیر، اپل به طور گسترده ای وارد بازار خدمات اشتراک شده است. در حال حاضر این شرکت خدماتی مانند اپل موزیک، اپل تی وی پلاس، اپل نیوز پلاس و اپل آرکید را با پرداخت حق اشتراک ماهانه ارائه می دهد. اشتراک سخت افزار آخرین پروژه اپل برای درآمدزایی خواهد بود. شرکتی که در حال حاضر بیش از 100 میلیارد دلار درآمد سه ماهه دارد.