اپل در سال 2022 بازار گوشی های پرچمدار را تسخیر کرد


در واقع، به دلیل تداخل در زنجیره تامین اپل، این شرکت برخی از سفارشات مدل های Pro را لغو کرد آیفون 14 را دیر به مشتریان ارسال کرد. با فرض اینکه چنین اختلالاتی در سه ماهه تعطیلات رخ ندهد، اپل احتمالاً سهم بیشتری از بازار را به دست خواهد آورد.

فروش دستگاه اندروید در مقایسه با دستگاه های مبتنی بر اندروید iOS در بازار گوشی های رده بالا چندان چشمگیر نیست. در واقع می توان گفت اپل سه چهارم کل فروش گوشی های گران قیمت را به خود اختصاص داده است. این شرکت به محصولات رده بالا اهمیت زیادی می دهد و پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری طولانی مدت باعث شده تا مشتریان این شرکت حاضر به پرداخت هزاران دلار برای خرید محصولات آن باشند.

حتی با وجود شایعه افزایش قیمت آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس، همچنان انتظار می رود این دستگاه ها فروش بالایی داشته باشند. به عنوان مثال گفته می شود که آیفون 15 پرو مکس منحصراً از لنز پریسکوپی استفاده می کند و نمایشگر آن حاشیه های باریکی خواهد داشت.

علاوه بر این، بر اساس این گزارش WccfTech، هر دو مدل آیفون 15 پرو با اولین تراشه سه نانومتری اپل، A17 Bionic عرضه می‌شوند و همچنین انتظار می‌رود رم بالاتری نیز داشته باشند. از دیگر ویژگی های مورد انتظار این گوشی ها می توان به پشتیبانی Thunderbolt اشاره کرد.