اپل احتمالا مک بوک 12 اینچی را احیا خواهد کرد


اپل در سال 2015 اولین نسل از مک بوک 12 اینچی را روانه بازار کرد اما این لپ تاپ عمر زیادی نداشت و تولید آن متوقف شد. یک شایعه جدید ادعا می کند که اپل به دنبال احیای مک بوک کوچک است. احتمالاً نسل جدید مک بوک همچنان دارای صفحه نمایش 12 اینچی خواهد بود.

به گزارش Wccftech به نقل از یک افشاگر کره ای، روند توسعه مک بوک 12 اینچی جدید آغاز شده است اما اپل هنوز تصمیم خود را نهایی نکرده است. اپل احتمالا در مورد شروع تولید انبوه مک بوک 12 اینچی تا پایان سال جاری تصمیم خواهد گرفت.

این اولین بار نیست که به احتمال احیای مک بوک 12 اینچی اشاره می شود. البته مینگ چی کودر سال 2022، افشاگر کهنه کار گفت اپل روی این دستگاه کار نمی کند. همچنین راس یانگیک افشاگر صنعت نمایشگر گفت که مطمئن نیست که اپل با تولید مک بوک با صفحه نمایش کوچکتر از 13 اینچ پیش خواهد رفت یا خیر.

یکی از بزرگترین ایرادات مک بوک 12 اینچی اپل، قدرت پردازش ضعیف آن بود. مک های اپل در آن زمان به پردازنده های اینتل مجهز بودند. طراحی بدون فن مک بوک 12 اینچی باعث شده تا این لپ تاپ عملکرد پایداری نداشته باشد. اپل در حال حاضر MacBook Air M2 را بدون فن تولید می کند و بررسی ها نشان می دهد که این لپ تاپ عملکرد پردازشی بسیار خوبی دارد.