اپل احتمالا در سال 2024 مک بوک ایر و آیپد پرو را به صفحه نمایش OLED مجهز خواهد کرد


شایعات تایید نشده می گویند اپل در سال 2024 از سه محصول جدید با صفحه نمایش OLED رونمایی خواهد کرد.به گزارش 9to5Mac و به نقل از راس یانگ، مک بوک ایر و آیپد پرو 11 اینچی و آیپد پرو 12.9 اینچی دستگاه هایی هستند که در سال 2024 به پنل OLED مجهز می شوند. این دومین بار است که راس یانگ چنین ادعایی می کند و به نظر می رسد برنامه های اپل به این صورت پیش می رود. انتظار می رود.

در حال حاضر اپل به فناوری mini LED علاقه مند است. پنل های مینی ال ای دی از نظر رنگ مشکی عمیق و کنتراست عالی عملکردی مشابه پنل های OLED دارند و برخلاف آن ها با مشکلاتی مانند سوختگی داخلی مواجه نمی شوند. نمایشگرهای مینی ال ای دی حاوی هزاران چراغ ال ای دی ریز هستند و دارای چندین ناحیه روشنایی هستند. این نمایشگرها نسبت به OLED روشنایی بیشتری دارند. اما نوردهی محلی آنها (Local Dimming) به اندازه OLED دقیق نیست.

مقالات مرتبط:

راس یانگ سابقه درخشانی در افشاگری دارد و به عنوان یکی از برجسته ترین بازیگران زنجیره تامین نمایشگر شناخته می شود. او قبلاً گفته بود که اپل از نسخه پیشرفته‌تر فناوری OLED استفاده می‌کند که روشن‌تر است و 30 درصد انرژی کمتری نسبت به پنل‌های OLED سنتی مصرف می‌کند. گفته می شود دستگاه های جدید اپل از نمایشگری با نرخ نوسازی متغیر برای کاهش بیشتر مصرف انرژی استفاده می کنند.

در حال حاضر آیپد پرو 11 اینچی و مک بوک ایر به صفحه نمایش LCD مجهز شده اند و انتقال آنها به صفحه نمایش OLED اتفاق مهمی خواهد بود. مک بوک ایر M2 که حاشیه های باریکی دارد از صفحه نمایش 13.6 اینچی بهره می برد. نکته جالب اینکه به گفته راس یانگ، مدل OLED این لپ تاپ دارای صفحه نمایش 13.3 اینچی خواهد بود. نیازی به گفتن نیست که آیپد پرو 12.9 اینچی و مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی از نمایشگر مینی LED استفاده می کنند.