اپل احتمالا با ال جی برای تولید خودروی هوشمند همکاری خواهد کرد


همانطور که Notebookcheck به نقل از رسانه کره ای The Bell می نویسد، ال جی قصد دارد تجارت تولید قطعات خودروهای الکتریکی را متنوع کند و تجهیزاتی مانند ایستگاه های شارژ، کابل ها و کانکتورها را بسازد و نرم افزاری را توسعه دهد که بر روند شارژ نظارت می کند.

گفته می شود ال جی کارخانه ای را که قبلاً خط تولید گوشی های هوشمند این شرکت را در خود جای داده بود، برای تولید سیستم های شارژ خودروهای الکتریکی تبدیل کرده است. این سیستم های شارژ سال آینده در سوپرمارکت ها و مراکز خرید منتخب مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ال جی در حال حاضر یکی از تامین کنندگان باتری خودروهای تسلا و سایر خودروسازان است و قصد دارد در آینده با تولید 4680 باتری سلولی به طور مستقیم با پاناسونیک رقابت کند. ال جی پس از شرکت CATL دومین تولید کننده باتری خودروهای برقی در جهان با 14 درصد سهم بازار است.

تسلا قطعات مورد نیاز سیستم دوربین تسلا ویژن را از طریق ال جی و سامسونگ تامین می کند. ال‌جی همچنین نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر بادوام را برای سیستم‌های اطلاعات سرگرمی در خودروهای الکتریکی مانند مرسدس EQS عرضه می‌کند.

اکثر واحدهای تجاری ال جی در آینده ای نزدیک وارد صنعت خودروسازی خواهند شد و هر کدام از آنها مسئولیت تولید قطعات را بر عهده خواهند داشت. بخش زیرساخت سیستم های شارژ خودرو اکنون یک واحد تجاری جداگانه در ال جی دارد. پیش بینی می شود ارزش بازار سیستم های شارژ تا سال 2030 به 325 میلیارد دلار برسد.

مقالات مرتبط:

موسسه تحقیقاتی KB Securities می گوید بسیاری از شرکت های فعال در زنجیره تامین وسایل نقلیه الکتریکی در تلاش هستند تا شریک تجاری اپل در پروژه خودروهای هوشمند این شرکت شوند. تحلیلگران می گویند که اگر اپل واقعا به دنبال تولید این خودرو باشد، از سال آینده روند تامین این قطعه را آغاز خواهد کرد. به گزارش KB Securities، امکان همکاری اپل و گروه تجاری ال جی بسیار زیاد است.

ال جی یکی از تامین کنندگان قدیمی قطعات آیفون است و احتمالا در آینده نمایشگرهای OLED را برای مک و آیپد تولید خواهد کرد. سابقه همکاری طولانی اپل و ال جی احتمالا به این شرکت کره ای فرصت بیشتری برای ایفای نقش در تولید خودروی هوشمند اپل می دهد.