اپل اتصال ماهواره ای آیفون را به چهار کشور دیگر گسترش داده است


اگر تلفن همراه یا پوشش شبکه وای فای در دسترس نباشد، کاربران آیفون 14 اکنون می توانند از طریق ماهواره با مراکز خدمات اضطراری ارتباط برقرار کنند.

ویژگی اتصال ماهواره ای اپل برای تمامی کاربران آیفون 14 دارای iOS 16.1 در کشورهای پشتیبانی شده در دسترس است و به مدت دو سال رایگان است. به گفته MacRumors، این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد با استفاده از اتصال ماهواره‌ای در فضای باز، زمانی که اتصالات تلفن همراه یا Wi-Fi در دسترس نیستند، با خدمات اضطراری تماس بگیرند.

گری ماچادو، مدیر عامل انجمن شماره های اضطراری اروپا گفت:

امکان تماس با اورژانس از طریق ماهواره امکان ارتباط با مراکز خدمات اضطراری را فراهم می کند و این ویژگی کاربردی بسیار هیجان انگیز است.

قابلیت ارتباط ماهواره ای اپل در واقع باعث می شود افراد بیشتری بتوانند با مراکز تماس اضطراری مانند 112 تماس بگیرند.

جان آنتونیمدیر انجمن ارتباطات ایمنی عمومی بریتانیا می گوید:

قابلیت استفاده از اتصال ماهواره ای برای تماس با 999 یا 112 در زمانی که تلفن همراه یا پوشش وای فای وجود ندارد، پیشرفتی است که اپل با آیفون 14 برای عموم به ارمغان آورده است.

قابلیت ارتباط ماهواره ای به افراد کمک می کند تا در مواقعی که پیش از این امکان تماس برای کمک وجود نداشت، با مراکز خدمات اورژانس تماس گرفته و جزئیاتی مانند موقعیت مکانی را ارسال کنند و بدین ترتیب ویژگی مذکور می تواند به نجات جان انسان ها کمک کند.

اپل قبلا تماس ماهواره ای را در ایالات متحده و کانادا فعال کرده است. این شرکت در آن زمان اعلام کرد که این ویژگی در دسامبر سال جاری برای کاربران فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا در دسترس خواهد بود. به گفته غول فناوری کوپرتینویی، پشتیبانی از این ویژگی در سال آینده به سایر کشورها ادامه خواهد یافت.