اولین پرواز آزمایشی خودروی پرنده سرنشین دار ژاپن آینده ای هیجان انگیز را نوید می دهد


ماشین های پرنده از بهترین و جذاب ترین وسایل نقلیه برای آینده هستند. این خودروها راه حلی نوآورانه برای حل مشکلات ترافیک، ازدحام، آلودگی و سایر مشکلاتی که صنعت حمل و نقل فعلی با آن مواجه است ارائه می دهد. وسایل نقلیه پرنده با قابلیت پیمودن مسافت های کوتاه در زمان بسیار کم، جاده ها را برای عابران پیاده، دوچرخه سواران و مسافران با مسافت های طولانی در پیش رو آزاد می کند. یکی از مزیت های این خودروها این است که در مقایسه با وسایل نقلیه زمینی معمولی به زیرساخت کمتری نیاز دارند که آنها را به یک راه حل جذاب برای حمل و نقل تبدیل می کند.

اکنون ژاپن یک پرواز آزمایشی با یک خودروی پرنده سرنشین دار در استان اویتا انجام داده است و ایده استفاده از این وسایل نقلیه را یک قدم به واقعیت نزدیکتر کرده است. گروه تحقیقاتی Masc مستقر در اوکایاما این آزمایش را با استفاده از یک ماشین پرنده دو نفره بر اساس فناوری های پهپاد انجام داد. این خودرو بدون نیاز به راننده یک مسیر از پیش تعیین شده را کنترل می کرد و تا ارتفاع 30 متری به صورت عمودی صعود می کرد و سپس با سرعت 36 کیلومتر در ساعت حدود سه و نیم دقیقه از روی دریا غلت می زد.

کیرینو هیروشیرئیس Masc گفت که شرکت او قصد دارد خودروهای پرنده را به یک محصول تجاری تبدیل کند و وزارت حمل و نقل ژاپن خاطرنشان کرد که این اولین پرواز آزمایشی یک وسیله نقلیه پرنده سرنشین دار در فضای باز است. آینده خودروهای پرنده واقعا امیدوارکننده به نظر می رسد و پرواز آزمایشی موفقیت آمیز در ژاپن گام مهمی برای تحقق این چشم انداز آینده است.

به گفته GizmoChina، شرکت های خودروهای پرنده برای تولید انبوه چنین محصولاتی به زمان و تخصص بیشتری نیاز دارند. چالش های طراحی و مهندسی تنها مشکلاتی نیستند که خودروسازان باید حل کنند. مجوزهای زیست محیطی، نظارتی و ایمنی نیز از جمله عواملی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. مسائلی مانند آلودگی صوتی، زیرساخت های پرواز و فرود، محدودیت ظرفیت حمل، آموزش خلبانان جدید و هزینه های بالا از دیگر موانع مهمی هستند که بر سر راه پذیرش گسترده خودروهای پرنده قرار دارند.

علاوه بر این، قوانین حاکم بر خودروهای پرنده هنوز در مراحل اولیه خود هستند و باید برای جابجایی ترافیک هوایی تنظیم شوند. سازمان‌های نظارتی در حال حاضر روی ایجاد مقرراتی برای خودروهای پرنده خودران و وسایل نقلیه هوایی شخصی کار می‌کنند تا ایمنی آنها را تنظیم کرده و نحوه استفاده از آنها را تعیین کنند.