انویدیا می گوید در انتشار درایورهای گرافیکی برای ویندوز 10 و 11 بهتر از اینتل و AMD عمل کرده است.


علاوه بر مشخصات سخت افزاری، گرافیک ها باید دارای نرم افزارهای خوش ساخت برای تکمیل عملکرد خود باشند. درایورها به فعال کردن ویژگی‌های مختلف در سخت‌افزار مرتبط، کاهش هزینه‌های اضافی و غیره کمک می‌کنند. مثال روشنی در این زمینه وجود دارد; جایی که درایورهای گرافیکی سری Arc اینتل عملکرد بازی را در APIهای قدیمی تا 80 درصد بهبود می بخشد. علاوه بر این، عملکرد بازی های جدیدی مانند NFS Unbound با این درایورها دو بار بهبود یافته است. از سوی دیگر، درایورهای گرافیکی AMD به طور قابل توجهی عملکرد DirectX 11 و OpenGL را بهبود می بخشند.

شان پلتیر، مدیر اجرایی انویدیا اخیرا آمار بسیار جالبی را در مورد درایورهای جدید این شرکت به اشتراک گذاشته است. او نشان داد که شرکتش تا چه اندازه از اینتل و AMD در عرضه درایورهای دارای گواهینامه WHQL جلوتر است. Neowin می‌نویسد که این اعداد مربوط به سال‌های 2021 و 2022 هستند و به گفته انویدیا، نسخه‌های درایور WHQL آن در سال گذشته تا پنج برابر بیشتر از AMD بود. البته طبق آمار منتشر شده، عرضه این درایورها توسط انویدیا در سال جاری سه برابر بیشتر از AMD بوده است.

آمار عملکرد انویدیا در انتشار درایورهای گرافیکی نسبت به AMD و Intel

مایکروسافت برای اطمینان از سازگاری این بسته ها با ویندوز، گواهینامه WHQL یا Widnows Hardware Quality Labs را ارائه کرده است. این نوع درایورها را می توان از طریق به روز رسانی ویندوز توزیع کرد.

به غیر از امضای WHQL، آمار Nvidia همچنین شامل ارقامی برای تعداد بازی های بهینه شده است. جایی که این شرکت ادعا می کند دو برابر AMD Radeon درایورهای بازی را منتشر کرده است. این در حالی است که به نظر می رسد اینتل امسال خیلی خوب عمل کرده است و منطقی است که تیم آبی برای تبدیل شدن به رقیبی جدی برای Nvidia و AMD در بازار گرافیک سخت تلاش کند.