اندروید 13 با رابط کاربری One UI 5 برای گلکسی A73 5G منتشر شد


اوایل این هفته، سامسونگ آپدیت پایدار اندروید 13 را برای گلکسی A33 5G و Galaxy A53 5G منتشر کرد. این شرکت اکنون عرضه به‌روزرسانی اندروید 13 را برای گلکسی A73 5G آغاز کرده است.

به روز رسانی پایدار اندروید 13 برای Galaxy A73 5G با نسخه سیستم عامل A736BXXU2BVK2 ارائه می شود. با این حال، به روز رسانی امنیتی نوامبر 2022 را دریافت نخواهد کرد. به‌روزرسانی جدید اکنون در مالزی منتشر می‌شود و انتظار می‌رود در چند روز آینده برای سایر کشورها نیز عرضه شود. دارندگان گلکسی A73 5G می توانند با مراجعه به تنظیمات و به روز رسانی نرم افزار و ضربه زدن روی Download and install، به روزرسانی اندروید 13 و One UI 5.0 را نصب کنند.

ویژگی های جدید اندروید 13

اندروید 13 با اجرای بهتر Material You طراحی رابط کاربری اصلاح شده ای را ارائه می دهد و دارای یک پالت رنگ و آیکون های برنامه بزرگتر برای اعلان ها است. تغییرات جزئی در منوی تنظیمات و تغییر سریع تنظیمات وجود دارد.

همچنین، سامسونگ تمامی برنامه های One UI 5.0 را بهبود بخشیده است. ویژگی OCR (Optic OCR) در دوربین داخلی و برنامه های گالری و صفحه کلید می تواند متن را از تصاویر استخراج کند. صفحه کلید سامسونگ همچنین شکلک ها و شکلک های متحرک و ایموجی های واقعیت افزوده را به ارمغان می آورد. عملکرد، روان بودن رابط کاربری، ویرایشگرهای داخلی تصویر و ویدیو نیز بهبود یافته است.