انحصار سامسونگ و سونی در بازار سنسور دوربین موبایل شکسته می شود!


SK Hynix بیشتر برای حافظه RAM و حافظه ذخیره سازی شناخته شده است. اما این شرکت سنسورهای تصویر CMOS یا CIS را نیز می سازد که در گوشی های هوشمند استفاده می شود. به گزارش NotebookCheck، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت در حال آماده شدن برای رقابت با شرکت های مسلط بر بازار چنین سنسورهایی مانند سامسونگ و سونی است تا با ساخت سنسورهای جدید آنها را به چالش بکشد.

بازار دوربین گوشی های پرچمدار از نظر سنسورها در حال حاضر تحت سلطه نام های آشنا مانند ISOCELL سامسونگ و سونی IMX است. با این حال، SK Hynix در حال توسعه یک رقیب قوی برای عرضه و عرض در این بازار است.

البته پیش از این نیز شرکت سازنده نیمه هادی های مستقر در کره جنوبی در این بازار دیده شده بود. به عنوان مثال، گزارشی منتشر شد که نشان داد SK Hynix، نه سامسونگ، سنسور 50 مگاپیکسلی موجود در برخی از دستگاه‌های 2022 (1401 خورشیدی) مانند Samsung Galaxy A13 را ارائه کرده است.

با این حال، گفته می شود که شرکت کره ای اکنون در حال برنامه ریزی برای “تجدید ساختار” تیم CIS خود برای دور شدن از این نوع دوربین ها و حرکت به سمت دوربین های پرچمدار مانند سری IMX800 یا شاید حتی ISOCELL HP2 است. به منظور کاهش سهم 80 درصدی سامسونگ و سونی در کل بازار سنسورها.

بنابراین، این احتمال وجود دارد که پشتیبانی از اکثر رزولوشن های اصلی (32 مگاپیکسل، 13 مگاپیکسل، 64 مگاپیکسل و غیره) که اکنون پوشش می دهد به نفع این استراتژی جدید شایعه حذف شود و در عوض بر روی مدل های قدرتمندتر تمرکز شود.

از سوی دیگر، به گفته برخی افراد، این استراتژی کمی مخاطره آمیز به نظر می رسد. زیرا با کاهش تقاضا برای گوشی های هوشمند جدید، بازار سنسورهای CIS موبایل نیز تا حدودی نزولی به خود می گیرد و این می تواند کار را برای SK Hynix دشوارتر کند.

نظر شما درباره کاربران زومیت در مورد اندازه SK Hynix در بازار سنسور دوربین گوشی های هوشمند پرچمدار چیست؟