انتقاد پدر موبایل از اعتیاد به گوشی هوشمند: مردم عقلشان را از دست داده اند.


مارتین کوپر که به عنوان یک پدر او در یک مصاحبه جدید می گوید که با وجود گذشت 50 سال از اختراع آن، ما تازه در حال درک توانایی های فناوری تلفن همراه هستیم.

تقریبا 50 سال از اولین تماس عمومی کوپر از طریق تلفن همراه می گذرد. در آن زمان دستگاه های تلفن همراه وجود داشت، اما آنها به وسایل نقلیه متصل بودند. ایده کوپر این بود که دستگاهی تولید کند که کاملاً قابل حمل باشد و بدون نیاز به اتصال به وسایل نقلیه کار کند. در این راستا کوپر تیم ویژه ای تشکیل داد.

دستگاهی که کوپر و تیمش تولید کردند DynaTAC بود که بیش از یک کیلوگرم وزن داشت و عمر باتری بسیار کمی داشت. کوپر می‌گوید که این دستگاه فقط امکان مکالمه را داشت، اما تلفن‌های امروزی توانایی بسیار بیشتری را دارند. کوپر می گوید دستگاه او سنگین بود و کاربر نمی توانست آن را برای مدت طولانی نگه دارد.

مهندس 94 ساله ای که امروز نام خود را به عنوان پدر تلفن همراه جاودانه کرد او از آیفون با اپل واچ جفت شده است. ایمیل ها را چک می کند، به تصاویر نگاه می کند و سمعک هایش را روی موبایلش تنظیم می کند. کوپر می گوید که هرگز به اندازه نوه هایش و نتایج با گوشی های هوشمند درگیر نخواهد شد.

مارتین کوپر از میزان وسواس مردم نسبت به گوشی های هوشمند خود شوکه شده است. به گفته کوپر، مردم زمان زیادی را با موبایل می گذرانند و در دنیای تلفن های هوشمند گیر می کنند: “وقتی می بینم شخصی در خیابان راه می رود و به تلفن او نگاه می کند، ناامید می شوم. آنها عقل خود را از دست داده اند.”

امروزه بسیاری از افراد از گوشی به عنوان وسیله ای برای سرگرمی استفاده می کنند. مارتین کوپر می گوید امیدوار است جامعه از گوشی های هوشمند به شیوه ای کارآمدتر استفاده کند. او معتقد است که گوشی های هوشمند می توانند انقلاب جدیدی در صنایع مختلف از جمله آموزش و بهداشت ایجاد کنند.