انتشار نسخه آزمایشی MIUI 14 برای برخی از گوشی های شیائومی متوقف می شود


آپدیت هفتگی MIUI 14 Beta برای برخی از گوشی های شیائومی متوقف می شود، اما این مدل ها نسخه نهایی آپدیت مذکور را دریافت خواهند کرد. طبق گفته های XiaomiUI، توقف انتشار نسخه بتا به این معنا نیست که هیچ آپدیت دیگری برای گوشی هایی که نام بردیم ارائه نخواهد شد. این محصولات تا مدتی به روز رسانی های جدید دریافت خواهند کرد.

شیائومی همچنین مدتی است که انتشار به‌روزرسانی‌های آزمایشی MIUI 13 را متوقف کرده است. این شرکت می گوید اکنون روی دو نسخه از رابط کاربری خود تمرکز خواهد کرد که به صورت هفتگی و پایدار منتشر می شود. در همین حال، نسخه های آزمایشی MIUI برای مدت طولانی در دسترس بسیاری از کاربران قرار گرفته است. با این حال، این برند چینی تصمیم گرفته است که انتشار به‌روزرسانی‌های آزمایشی روزانه MIUI 13 را متوقف کند.

سال گذشته شاهد چیزی مشابه بودیم و چند هفته قبل از راه اندازی MIUI جدید، انتشار بتای روزانه برای همه دستگاه ها به حالت تعلیق درآمد، اما اکنون بتای روزانه به طور کامل متوقف شده است. اگرچه ماهیت خبر ناراحت کننده به نظر می رسد، اما مزایایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.

شیائومی با این تصمیم اکنون تمرکز بیشتری روی توسعه نسخه های پایدار رابط کاربری اندروید خود خواهد داشت و هدفش ارائه بهترین تجربه کاربری است. از سوی دیگر، این اقدامات نشان می دهد که زمان زیادی تا انتشار نسخه های پایدار MIUI 14 باقی نمانده است.