امکان پخش رایگان کانال های تلویزیونی از یوتیوب


یوتیوب یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین پلتفرم های پخش ویدئو در دنیای امروز است. افراد زیادی در این سرویس به تولید محتوا مشغول هستند و از آن کسب درآمد می کنند. ویدیوهای زیادی در یوتیوب وجود دارد، از آموزش نصب ویندوز گرفته تا فیلم های کوتاه کمدی. اکنون اخباری از این پلتفرم منتشر شده است که از اتفاقات جدیدی در آن خبر می دهد.

به گزارش gsmarena، یوتیوب در حال آزمایش سرویس جدیدی برای پخش کانال های تلویزیونی است. این شرکت در حال مذاکره با شرکت های دیگر برای افزودن نمایش ها و فیلم ها و کل کانال های تلویزیونی به پلتفرم خود است. به گفته یوتیوب، سرویس مذکور در مرحله آزمایشی است و کاربران منتخب در حال بررسی آن هستند.

در حال حاضر، یوتیوب در حال سنجش علاقه بینندگان است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، سرویس متعلق به گوگل می تواند 45 درصد از درآمد تبلیغات را به خود اختصاص دهد. شرکت مذکور نیز معامله مشابهی با تولیدکنندگان محتوا دارد.

به نظر می رسد یوتیوب قصد دارد با این اقدام کاربران خود را افزایش دهد. این پلتفرم استریم اخیراً قراردادی با NFL Sunday Ticket امضا کرده است که از امسال در YouTube TV و YouTube Primetime در دسترس خواهد بود. همچنین، اکنون درآمد تبلیغات را با سازندگان YouTube Shorts تقسیم می‌کند و این سرویس را نسبت به TikTok سودآورتر می‌کند.