امکان معرفی Surface Laptop SE 2 با پردازنده Alder Lake N اینتل قوی تر شد.


تقریبا دو سال پیش، مایکروسافت برای اولین بار مدل Surface Laptop SE را معرفی کرد. حال به نظر می رسد که غول تکنولوژی از ردموند تصمیم گرفته است از نسل جدید این محصول رونمایی کند. این شرکت از مدتی پیش کار روی لپ تاپ سرفیس SE 2 را آغاز کرده و ظاهرا زمان زیادی تا عرضه آن به بازار باقی نمانده است.

طبق اعلامیه زک باودن، روزنامه نگار معروف، نسل دوم Surface Laptop SE به زودی معرفی می شود. زک تاریخ دقیق رونمایی از این محصول را اعلام نکرد اما برخی از مشخصات دستگاه مدکور را به اشتراک گذاشت. Bowden می گوید که مدل بعدی لپ تاپ مذکور از پردازنده جدید سری Alderlake N اینتل استفاده خواهد کرد. پردازنده ای که به طور رسمی در رویداد CES 2023 معرفی شد. البته در مورد سایر ویژگی های لپ تاپ جدید مایکروسافت اطلاعاتی نداریم.

با برچسب قیمت 249 دلار، نسل اول لپ تاپ سرفیس SE یک دستگاه ارزان قیمت برای دانش آموزان و معلمان در نظر گرفته می شود. مدل جدید این دستگاه تفاوت چندانی با مدل فعلی نخواهد داشت اما امیدواریم عملکرد بهتری ارائه دهد.

همانطور که MSPowerUser اشاره می کند، اولین مدل Surface Laptop SE از پردازنده های Celeron اینتل استفاده می کرد، اما تیم آبی تصمیم گرفته است که این پردازنده ها را با سری جدید Alderlake N جایگزین کند. بنابراین، منطقی به نظر می رسد که مایکروسافت از پردازنده های جدیدتر اینتل نیز در مدل لپ تاپ مقرون به صرفه بعدی خود استفاده کند.

اگر اطلاعات افشا شده توسط منابع Bowden درست باشد، مایکروسافت یکی از اولین تولید کنندگان رایانه های شخصی خواهد بود که از پردازنده های Alder Lake سری N استفاده می کند. از طرفی بعید به نظر می رسد که این شرکت برای معرفی لپ تاپ اقتصادی جدید خود رویداد خاصی برگزار کند. غول فناوری ردموند احتمالاً Surface Laptop SE 2 را با یک بیانیه مطبوعاتی معرفی می کند و در آن زمان جزئیات و قابلیت های دستگاه را به اشتراک می گذارد.